• +48 502 21 31 22

Program "Moja Woda" na instalacje zatrzymujące wodę

Projekt: Ekologia

Z programu "Moja Woda" będzie można uzyskać do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe będzie można otrzymać z nowego programu priorytetowego Moja Woda ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny budżet przeznaczony na ten cel, czyli łagodzenie skutków suszy w Polsce, to 100 mln zł do wykorzystania w latach 2020-2024. Dzięki temu ma powstać 20 tys. przydomowych instalacji, dzięki którym zaoszczędzimy 1 mln m3 wody rocznie.

Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogą otrzymać do 5 tys. zł dotacji, nie więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 r. Środki mogą być przeznaczone na zakup, montaż i uruchomienie instalacji takich jak m.in. zbiornik retencyjny lub podziemny, oczko wodne, instalacje do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości

Wnioski należy składać w WFOŚiGW w Katowicach od lipca 2020 r.

Fot. Kireyonok_Yuliya/freepik.com

Podobe artykuły

Wyszukiwarka