Strona główna » Wiadomości » Prawo i podatki » Uwaga na fałszywe e-maile z decyzją o zablokowaniu konta firmy

Uwaga na fałszywe e-maile z decyzją o zablokowaniu konta firmyMinisterstwo Finansów apeluje o ostrożność, z uwagi na pojawiające się informacje o fałszywych mailach. Informują one o rzekomym zablokowaniu rachunku bankowego firmy.

Artykuł opracowany przez:

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła decyzję o zablokowaniu rachunku bankowego firmy. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

- Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości. - podało Ministerstwo Finansów. 

Poniżej przykładowa treść maila (pisownia oryginalna):

DECYZJA [email protected]

Witam przesylam decyzje Administracji Skarbowej na podstawie której zablokowany zostanie rachunek bankowy Panstwa firmy.

Pozdrawiam Martyna Dworak

www.KrajowaAdministracjaSkarbowa.pl [email protected]

źródło: MI

Opublikowano: 2019-09-10

Artykuł opracowany we współpracy z:

  • PLUSY dla BIZNESU

    Portal Gospodarczy, Branżowy Katalog Firm, Platforma Informacyjna Subregionu Zachodniego

Powrót do listy »

Więcej artykułów