Strona główna » Wiadomości » Szkoły językowe, muzyczne, sportowe i inne » Treningi sztuk walki a pozytywny obraz samego siebie

Treningi sztuk walki a pozytywny obraz samego siebieTrenowanie sztuk walki to nie tylko nabywanie umiejętności samoobrony, ale również kształtowanie swojej osobowości, wrażliwości, koordynacji oraz psychiki.

    Treningi sztuki walki w swoim pierwotnym założeniu zawsze służyły do obrony siebie i swoich najbliższych. Umiejętność ta powoduje wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa, a co za tym idzie wśród młodych ludzi rodzi pozytywny obraz samego siebie, akceptowalny przez grupy, w których się znajduje.
    Treningi Sztuki Walki uczą radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia, a ta umiejętność przenosi się również na kształtowanie pozytywnych cech charakteru: odporność na stres i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, niedopuszczanie do załamań psychicznych, właściwe postawy prospołeczne, wrażliwość na krzywdę ludzką.
    Treningi grupy młodzieży i dorosłych to nacisk głównie na samoobronę w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas naszych treningów prowadzone są wykłady z psychologii i pierwszej pomocy.
    Prowadzimy również treningi dla najmłodszych. Dzieci poprzez zabawę uczą się relacji z innymi, nabywają umiejętności sprawnościowych, koordynacji, rozwijają inteligencję kinestetyczną (ruchową). Najmłodsi uczą się również prawidłowych reakcji obronnych, opanowania strachu i umiejętnego wzywania pomocy.
    Pszczyńska Akademia Sztuk Walki istnieje w Polsce od 60 lat. Jej twórcą i założycielem jest Józef Brudny z Pszczyny.
    W tym roku grupy z Raciborza i Wodzisławia Śl. obchodzą 25 lat istnienia.
    Treningi w Raciborzu odbywają się w sali gimnastycznej Ośrodka Szkolno -Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Karola Miarki 4.
Natomiast w Wodzisławiu Śl. treningi odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 26 Marca 9.

Opublikowano: 2016-09-21

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów