Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza do udziału w wycieczce do Wiednia, która odbędzie się 6 grudnia. Uczestnicy zwiedzą miasto, a także wezmą udział w jarmarku bożonarodzeniowym.
Po przyjeździe do Wiednia uczestnicy wezmą udział w zwiedzaniu z licencjonowanym przewodnikiem. W programie przewidziano zobaczenie najważniejszych atrakcji miasta, m.in. Pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji Habsburgów zwanej „wiedeńskim Wersalem”, katedry św. Szczepana – gotyckiego symbolu miasta z charakterystycznym, kolorowym dachem, pałacu Hofburg – dawnej zimowej siedziby cesarzy, obecnie rezydencji prezydenta Austrii, oraz barokowego Belwederu, w którym można podziwiać m.in. słynny „Pocałunek” Gustava Klimta. W planie znajduje się również spacer po Praterze z jego znanym diabelskim młynem oferującym widok na panoramę miasta. Po części zorganizowanej uczestnicy będą mogli samodzielnie zwiedzać miasto i odwiedzić wiedeński jarmark bożonarodzeniowy.
Program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz, natomiast wejścia do wnętrz są możliwe indywidualnie w czasie wolnym. Organizatorzy zalecają wyrobienie karty EKUZ oraz zabranie ciepłej odzieży, aby komfortowo spędzić czas podczas zimowej wyprawy.
Koszt udziału w wycieczce wynosi 240 zł dla członków PTTK Oddział Racibórz z opłaconą składką za 2025 r. oraz młodzieży do 18 roku życia, a 250 zł dla osób niezrzeszonych. Cena obejmuje przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW i opiekę licencjonowanego przewodnika. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Racibórz przy ul. Chopina 16 lub na konto bankowe po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym.
Szczegóły: Wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu z PTTK Racibórz

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

                                    
                                    
                                                    
                                                    
                                                    
                                                    
                                                    
                                                    
                                                    
                                                    



