• +48 502 21 31 22

Auto na błysk? Clean Good zaprasza

Branża: Myjnia samochodowa

Studio detailingu z Ogrodowej gwarantuje bezpieczne czyszczenie i renowację samochodu.

Artykuł opracowany przez:

CLEAN GOOD SPECJALISTYCZNE USŁUGI CZYSZCZĄCE Karolina Kotwica-Kuźma

usługi czyszczące, czyszczenie samochodów

Firma działa w branżach:
Myjnia samochodowa

Na początku wyjaśnienie dla niezorientowanych. Czym jest auto detailing? To po prostu kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja samochodu, tyle że w optymalnej formie. Podczas procesu czyszczeniu poddaje się zarówno wnętrze, jak i zewnętrzne części pojazdu. Zabieg nie tylko sprawia, że nasz samochód wygląda, jakby właśnie wyjechał z salonu, ale także wpływa na żywotność pojazdu. Polecany jest dla każdego samochodu, niezależnie od jego wieku czy wartości.

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie tapicerki, pielęgnację i renowację skór czy czyszczenie elementów plastikowych i metalowych. – Jednym słowem dążymy do tego, żeby jak najbardziej zbliżyć się do stanu fabrycznego samochodu. Dbamy o najmniejsze szczegóły – wyjaśnia właściciel Sylwester Kuźma. Zewnętrzny detailing obejmuje bezpieczne mycie samochodu, korektę lakieru czy powłoki ceramiczne i kwarcowe, które na samochodzie tworzą efekt lustra, dając piorunujące wrażenie. To jednak nie tylko efekty wizualne, bo powłoka zabezpiecza nasz samochód przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, przywieraniem brudu czy mikrorysami. W tym miejscu warto przypomnieć, że lakier samochodu narażony jest na multum czynników zewnętrznych. Grad czy mocne opady mogą powodować mikropęknięcia, latem zaś lakier wystawiony jest na wysoką temperaturę, co może skutkować rozszerzaniem się jego struktury. Podczas wiatru wirujące w powietrzu zanieczyszczenia mogą rysować lakier, a ślady po owadach czy ptasie odchody mogą w połączeniu z kwaśnym deszczem powodować nieodwracalne zabrudzenia lakieru. Właśnie dlatego detailing to rozsądna inwestycja w przyszłość.

Czy zabieg detailingu wiąże się z jakimś ryzykiem? – Detailing w samym założeniu ma za zadanie jak najmniej ingerować w struktury obrabianej powierzchni, aczkolwiek powierzchnia może okazać się już wcześniej uszkodzona lub potraktowana nieodpowiednim produktem. Dlatego też każdy pojazd poddawany jest indywidualnym oględzinom, aby przed przystąpieniem do prac móc oszacować ewentualne ryzyko, o czym oczywiście rozmawiamy z Klientem. Razem z Klientem po oględzinach ustalamy zakres prac. Oczywiście dobieramy produkt zawsze dedykowany konkretnej powierzchni – wyjaśnia Sylwester Kuźma.

Clean Good jest certyfikowanym partnerem producenta powłok ceramicznych TEVO. Doświadczenie i dbałość o każdy szczegół sprawia, że każdy pasjonat motoryzacji z pełnym zaufaniem powierza firmie swój samochód. Jak wygląda taka usługa i czy zawsze przebiega w identyczny sposób? Sylwester Kuźma wyjaśnia, że proces detailingu w konkretnych samochodach przebiega podobnie, ale nie tak samo. Zawsze podstawą jest indywidualne podejście i oględziny auta. – Klient nie musi obawiać się o swój samochód – gwarantuje studio Clean Good.

Sylwester Kuźma zajmuje się samochodami blisko 20 lat. – Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie stwierdzić, w którym momencie zwykłe mycie samochodów przekształciło się w detailing – mówi właściciel firmy. – Autokosmetyka pojawiła się w moim życiu około 20 lat, jednakże nie można powiedzieć, że zajmuję się od tego czasu stricte detailingiem. Sytuacja zmieniła się ok. 15 lat temu, gdy zacząłem na własną rękę przygotowywać auta w Niemczech. Wtedy pierwszy raz miałem okazję poznać tajniki zaawansowanej korekty lakieru czy renowacji elementów wewnętrznych. Wtedy zyskałem świadomość, że to jest coś więcej niż samo mycie samochodu – wspomina właściciel Clean Good.

Co wyróżnia firmę spośród innych zajmujących się detailingiem? – Na pewno wieloletnie doświadczenie, dbałość o szczegół i nieustanny rozwój – odpowiada Sylwester Kuźma. – Mogę powiedzieć, że udało mi się przeszkolić już kilka osób do tego, aby mogły samodzielnie zająć się procesem autodetailingu. Niejedna osoba zajmującą się autokosmetyką wykonuje to według naszych wytycznych – przyznaje Sylwester Kuźma.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka