• +48 502 21 31 22

Piękny i bezpieczny kominek w firmie Marpol

Branża: Instalacje elektryczne, gazowe, kominkowe, sanitarne, wodno-kanalizacyjne i inne

Firma MARPOL zadba o najmniejsze szczegóły, które zapewnią bezpieczne i praktyczne użytkowanie kominka.

Artykuł opracowany przez:

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE "MARPOL" EKSPORT- IMPORT M.Z.M.P. ANISEROWICZ S.C. Mirosław Aniserowicz

kominki, blaty, parapety, schody z marmuru i granitu, wyroby z piaskow...

Firma działa w branżach:
Instalacje elektryczne, gazowe, kominkowe, sanitarne, wodno-kanalizacyjne i inne

Często diabeł tkwi w szczegółach. Dotyczy to również kwestii doboru właściwego dla konkretnej sytuacji urządzenia, a później odpowiedniego jego użytkowania. Na takie ważne kominkowe aspekty chcemy w tym materiale zwrócić Państwa uwagę.


Podłączenie kominka do instalacji CO

Częstym błędem związanym z kominkami z płaszczem wodnym jest nieprzemyślane podłączenie kominka do instalacji c.o. Hydraulicy traktują kominek z płaszczem wodnym jak jeszcze jeden kocioł w instalacji c.o. W zasadzie jest to słuszna idea, z jednym zastrzeżeniem: w przypadku kotła stojącego w kotłowni mamy łatwy dostęp do wszystkich zaworów i urządzeń zapewniających bezpieczeństwo oraz do samego kotła. W przypadku wkładu z płaszczem wodnym, który jest zabudowany w kosztownej zabudowie, nie mamy takiej swobody. Należy wtedy dokładnie przemyśleć miejsce zamontowania zaworu bezpieczeństwa, odpowietrznika, automatycznej przepustnicy powietrza czy nawet zaworów odcinających, gdyż zgodnie z normami do niektórych elementów, np. zaworu bezpieczeństwa, powinniśmy zajrzeć przynajmniej raz w roku, aby skontrolować ich poprawne działanie.


Wyczystka komina

Problematyczne w przypadku kominka może się okazać także umiejscowienie wyczystki komina. Zgodnie z przepisami kominiarskimi powinna być ona otwierana co trzy miesiące w celu usunięcia sadzy przez kominiarza. Jeśli budynek nie ma piwnicy, drzwiczki do rewizji komina znajdują się w części mieszkalnej - bardzo często na tej samej stronie co wlot spalin z kominka do komina. W takim przypadku konieczne jest przełożenie wyczystki komina w miejsce akceptowalne przez użytkownika, na przykład za ścianę, tak, aby nie psuć kominka przymusowymi drzwiczkami oraz nie zapraszać kominiarza do salonu.

Doprowadzenie powietrza do kominka

Praktycznie każdy oferowany obecnie wkład kominkowy posiada króciec służący do połączenia go z powietrzem z zewnątrz domu. Dzięki temu urządzenie podczas pracy  nie zabiera ogrzanego powietrza z budynku, a proces spalania przebiega bez przeszkód. Przyłącze najczęściej ma średnicę 12 cm, ważne jest, aby przewód doprowadzający powietrze, który najczęściej zostaje zalany w podłodze, miał odpowiedni przekrój. Nie może on być mniejszy od założonego przez producenta, a często lepiej zastosować większą średnicę ze względu na długość czy ilość zakrętów.

Zobacz galerię zdjęć na stronie firmy Marpol - www.kominkislask.pl

 

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka