• +48 502 21 31 22

Podróż bez przesiadek zapewni firma Johann

Branża: Przejazdy autokarowe w kraju i za granicą

Busy od drzwi do drzwi gwarantują szybkość podróży i brak stresu związany z ostatecznym dojazdem pod wskazany adres.

Artykuł opracowany przez:

JOHANN TRANSPORT Tomasz Rychel

przewóz osób z kraju za granicę, Niemcy i Holandia

Firma działa w branżach:
Pozostałe branże

W ostatnich latach przybyło przewoźników, którzy w swojej ofercie mają przewozy od drzwi do drzwi. I jak to ze wszystkim bywa, wybór tego typu transportu ma swoje zalety i wady. Poświęcając chwilę na dalszą lekturę, dowiesz się, jak działają tego typu usługi. Czy opłaca się wybrać przewóz od drzwi do drzwi, czy lepszą opcją będzie autobus? Ile kosztuje tego typu transport? I na jakich trasach kursuje najwięcej busów?

Zalety przewozów od drzwi do drzwi

Jedną z głównych zalet przewozu od drzwi do drzwi jest dotarcie na wskazany adres i to, że zawozi się w ustalone miejsce. Innymi zaletami są oszczędność czasu na dojazdy oraz oszczędność pieniędzy na kolejne środki transportu. Przewóz od drzwi do drzwi gwarantuje dojazd do mniejszych miejscowości, nie trzeba więc biegać z ciężkimi walizkami od autobusu do autobusu. Korzystając z tej formy nie musisz martwić się o dotarcie na miejsce docelowe, gdy nie znasz języka. Podróżując kameralnymi, dobrze wyposażonymi busami zapewniasz sobie komfort psychiczny, dzięki temu, że wsiadasz i wysiadasz we wskazanych miejscach. Nie martwisz się więc niczym.

Wady przewozów od drzwi do drzwi

Główną wadą tego typu transportu jest to, że każdego klienta kierowca zawozi pod wskazany adres. Jeśli będziemy ostatni na liście do wysiadki, to czas dotarcia na miejsce może się wydłużać. Choć trasy zazwyczaj są tak opracowane, by każdy klient w możliwie najkrótszym czasie dotarł do celu, to ktoś musi być na końcu i tym samym najdłużej czekać na opuszczenie busa. Inną wadą jest to, że bilet bywa czasem droższy niż na autobus – nie zawsze. Ta forma podróżowania z pewnością nie jest środkiem transportu dla osób, które wolą podróżować większymi pojazdami.

Czas przejazdu busa od drzwi do drzwi a autobusu

Zastanawiasz się, czy wybierając transport od drzwi do drzwi szybciej dotrzesz na miejsce? Wszystko zależy od trasy, która zostanie wcześniej ustalona, czyli dopasowana do klientów. Transport może być szybszy, ale równie dobrze podróż może trwać dłużej. To zależy od wielu czynników, m. in. od tego jako który pasażer wsiadasz, jako który wysiadasz i jak będzie przebiegać trasa. Jeśli wsiadasz jako ostatni i wysiadasz jako jeden z pierwszych, masz szansę takim busem skrócić podróż od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w porównaniu z autobusem. Ale niestety jeśli wsiadasz jako pierwszy i wysiadasz jako jeden z ostatnich, to duże prawdopodobieństwo, że w busie spędzisz więcej czasu niż w autobusie.

Ile kosztuje przejazd busem?

Przejazdy od adresu do adresu kosztują podobnie do standardowego biletu na autobus. Koszt na danej trasie zawsze jest stały i zależy wyłącznie od województwa, z którego kierowca musi zabrać pasażera. Podróż z województwa na zachodzie Polski jest tańsza niż ze skrajnych wschodnich. Spowodowane jest to liczbą kilometrów, które musi pokonać bus, by odebrać klienta spod wskazanego adresu. Różnice w cenie biletów nie są jednak duże i wynoszą do kilkudziesięciu złotych. Wybierając autobus trzeba natomiast liczyć się z kosztami dojazdu na przystanek, z którego odjeżdża, a później z kosztami przejazdów, by dotrzeć do miejsca docelowego. Bez kalkulacji co jest bardziej opłacalne się nie obejdzie. Busy od drzwi do drzwi to jeden z najwygodniejszych środków transportu. Choć czasami jest droższy od zwykłego autobusu, to szereg zalet jak szybkość podróży, wygoda i brak stresu związany z ostatecznym dojazdem pod wskazany adres warty jest swojej ceny.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka