• +48 502 21 31 22

20-lecie partnerstwa powiatu raciborskiego i miasta Rendsburg

Ponad 40-osobowa reprezentacja powiatu raciborskiego z Ryszardem Wolnym i Markiem Kurpisem wezmą udział w Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych w Rendsburgu.

20-lecie partnerstwa powiatu raciborskiego i miasta Rendsburg

W miniony weekend delegacja Powiatu Raciborskiego, w której skład wchodzili m.in. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Senator Henryk Siedlaczek i Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Wojciech Gdesz, uczestniczyła w oficjalnych obchodach jubileuszu 20-lecia partnerstwa w Rendsburgu.

Współpraca powiatu raciborskiego z miastem Rendsburg owocuje głównie wymianą młodzieży – pomiędzy szkołą w Rudach dzięki Adrianowi Plurze a szkołą w Rendsburgu. Ponadto w ramach partnerstwa młodzież wielokrotnie uczestniczyła w przeróżnych wydarzeniach, zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej.

– Dziękujemy panu Henrykowi Siedlaczkowi, który był inicjatorem rozpoczęcia tej współpracy, jak również panu Fritjofowi Wilkenowi, który 20 lat temu zaangażował się w rozwój tego partnerstwa po stronie niemieckiej. Kontakty z naszym partnerem są do dziś bardzo aktywne. W tym roku młodzież z Rendsburga odwiedziła powiat raciborski, a jej rówieśnicy z Rud mieli okazję na rewizytę. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie wymiana sportowców i artystów – już w lipcu ponad 40-osobowa reprezentacja powiatu raciborskiego wspólnie z Ryszardem Wolnym i Markiem Kurpisem wezmą udział w Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych w Rendsburgu – zapowiadają władze powiatu.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

1_Powiat_raciborski_Rendsburg_(1).png
928_Powiat_raciborski_Rendsburg_(2).png
367_Powiat_raciborski_Rendsburg_(3).png
895_Powiat_raciborski_Rendsburg_(4).png
636_Powiat_raciborski_Rendsburg_(5).png
962_Powiat_raciborski_Rendsburg_(6).png
261_Powiat_raciborski_Rendsburg_(7).png
241_Powiat_raciborski_Rendsburg_(8).png
547_Powiat_raciborski_Rendsburg_(9).png
298_Powiat_raciborski_Rendsburg_(10).png
885_Powiat_raciborski_Rendsburg_(11).png
682_Powiat_raciborski_Rendsburg_(12).png
73_Powiat_raciborski_Rendsburg_(13).png
161_Powiat_raciborski_Rendsburg_(14).png
720_Powiat_raciborski_Rendsburg_(15).png

Podobne artykuły

Wyszukiwarka