• +48 502 21 31 22

Wyprawa górska z PTTK Racibórz: Orlica i Jagodna zdobyte

Po dotarciu na Orlicę grupa miała okazję podziwiać widoki z wieży widokowej, wykonać pamiątkowe zdjęcia oraz zdobyć pieczątki potwierdzające zdobycie szczytu.

Wyprawa górska z PTTK Racibórz: Orlica i Jagodna zdobyte

8 czerwca odbyła się kolejna wyprawa górska pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Tym razem uczestnicy mieli za cel zdobycie dwóch szczytów należących do Korony Gór Polski: Orlicy (1084 m n.p.m.) i Jagodnej (977 m n.p.m.).

Zbiórka uczestników tradycyjnie miała miejsce na dworcu PKS w Raciborzu. O godz. 6:00 autokar wyruszył w kierunku Zieleńca, skąd rozpoczęto zielonym szlakiem wspinaczkę na najwyższy szczyt Gór Orlickich. Po dotarciu na Orlicę grupa miała okazję podziwiać widoki z wieży widokowej, wykonać pamiątkowe zdjęcia oraz zdobyć pieczątki potwierdzające zdobycie szczytu. Po powrocie do autokaru uczestnicy udali się na przełęcz Spalona pod Schronisko PTTK Jagodna. Stąd niebieskim szlakiem wyruszyli na najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. Po zdobyciu Jagodnej również tam mogli cieszyć się widokami z wieży widokowej, robić zdjęcia i zbierać pieczątki. Po powrocie do schroniska czekał na nich posiłek i chwila zasłużonego odpoczynku.

W wyprawie wzięło udział 55 osób. Najstarszym uczestnikiem był turysta z rocznika 1951, natomiast najmłodszy uczestnik, Krzysztof, urodził się w 2005 r. – Mieliśmy również solenizantkę, panią Barbarę, która w dniu naszej wyprawy obchodziła swoje urodziny. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w wyprawie i zapraszam na kolejne wyjazdy z PTTK Oddział Racibórz zgodnie z kalendarzem imprez na 2024 rok – zachęca prezes raciborskiego oddziału PTTK Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

113_pttk_raciborz_(1).jpg
321_pttk_raciborz_(2).jpg
971_pttk_raciborz_(3).jpg
622_pttk_raciborz_(4).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka