• +48 502 21 31 22

Krystyna Niklewicz żegna się z Zamkiem Piastowskim

Zarząd Powiatu Raciborskiego przyjął rezygnację dyrektor Zamku Piastowskiego.

Krystyna Niklewicz żegna się z Zamkiem Piastowskim

Krystyna Niklewicz, pełniąca funkcję dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu, zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. Jej decyzja została formalnie przyjęta 22 maja podczas posiedzenia zarządu Powiatu Raciborskiego. Po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia jej zatrudnienie zakończy się 31 sierpnia 2024 r.

Krystyna Niklewicz objęła stanowisko dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu 1 lipca 2021 r. W czasie swojej kadencji była odpowiedzialna za organizację dużych wydarzeń kulturalnych, które wpłynęły na rozwój zamku jako ważnego ośrodka kulturalnego w regionie. Jej kadencja obejmowała także zakończenie kluczowego projektu: "Adaptacja budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu". Projekt ten znacznie wzbogacił ofertę turystyczną zamku, przyciągając licznych zwiedzających.

Krystyna Niklewicz ukończyła studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała wcześniej m.in. w Dziale Prawnym oraz Pionie Rozwoju Rafako S.A. oraz przy budowie największego w kraju bloku energetycznego w Jaworznie. Jako specjalista ds. marketingu nabyła również umiejętności w zakresie pozyskiwania nowych partnerów biznesowych i zdobywania środków finansowych dla firmy, jej promocji oraz budowania i utrzymywania dobrych relacji z klientami. Zajmowała się także organizacją ogólnopolskich konferencji oraz sympozjów naukowo-technicznych.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka