• +48 502 21 31 22

Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. PTTK Racibórz zaprasza

Uczestnicy zwiedzą miejscowość Lanckorona oraz Kalwarię Zebrzydowską, a także poznają Wadowice.

Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. PTTK Racibórz zaprasza

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wycieczkę "Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice", która odbędzie się 13 lipca.

Lanckorona to niewielka, lecz bardzo przyjemna wieś położona pośród falującego Beskidu Makowskiego, nad rzeką Skawinką, 30 km na południe od Krakowa. Słynie ze swojej drewnianej zabudowy, uroczych kawiarenek oraz sielskiego klimatu. Zwana jest również Miastem Aniołów, a wizyta tutaj zazwyczaj przynosi uśmiech i pozwala zapomnieć o gonitwie dnia codziennego. Kalwaria Zebrzydowska jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego do sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. bernardynów, które w 1999 r. (zespół architektoniczny i krajobrazowy oraz park pielgrzymkowy z XVII w.) zostało – jako jedyna kalwaria na świecie – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wadowice są rozpoznawalne na całym świecie z uwagi na to, że w tym właśnie miejscu na świat przyszedł Karol Wojtyła – późniejszy papież Jan Paweł II. Znajduje się tu wiele obiektów związanych z dzieciństwem i dorosłym życiem papieża Polaka.

Koszt wycieczki: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2024 r. i młodzież do 18. roku życia: 80 zł, osoby niezrzeszone: 90 zł. Plus bilet wstępu na zwiedzanie muzeum w Wadowicach: 29 zł normalny, 22 zł ulgowy (dla chętnych płatne przy zapisie na wycieczkę). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Racibórz oraz na konto PTTK.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka