• +48 502 21 31 22

Sunex negocjuje zakup nieruchomości w Raciborzu

W przejętym zakładzie spółka chciałaby m.in. rozpocząć produkcję części elementów do zbiorników. w tym zbiorników kompozytowych.

Sunex negocjuje zakup nieruchomości w Raciborzu

Sunex, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, rozmawia o potencjalnym zakupie nieruchomości w Raciborzu sąsiadującej z zakładem spółki oraz o przejęciu części pracowników od Mavex-Rekord.

– Transakcja pozwoliłaby nam rozbudować infrastrukturę produkcyjną i zwiększyć możliwości rozwoju Sunex. Nieruchomość, której nabycie rozważamy, znajduje się na działce sąsiadującej z naszym zakładem. Będzie to zatem dla nas bardzo korzystne rozwiązanie pozwalające na wypracowanie wielu synergii logistycznych. W przejętym zakładzie chcielibyśmy m.in. rozpocząć produkcję części elementów do zbiorników, w tym zbiorników kompozytowych. Dodatkowo potencjalna transakcja pozwoli zmniejszyć koszty operacyjne, ponieważ będziemy mogli zrezygnować z wynajmowania jednej hali od zewnętrznego podmiotu. Rozmawiamy też o przejęciu części pracowników Mavex-Rekord, którzy płynnie mogliby rozpocząć pracę w Sunex – tłumaczy Romuald Kalyciok, prezes Sunex.

Pieniądze na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej będą pochodzić z procesu ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu). W pierwszej połowie lutego 2024 r. Romuald Kalyciok poinformował o zakończeniu procesu ABB, w którym liczba sprzedanych akcji wyniosła 2 mln (9,86% kapitału zakładowego spółki) po cenie 12 zł za walor. W transakcji pozyskał 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji Sunex w ramach możliwego kapitału docelowego.

fot. Google Street View
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka