• +48 502 21 31 22

Żory najlepsze w woj. śląskim w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu.

Żory najlepsze w woj. śląskim w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

125 128,29 przejechanych kilometrów przez 718 uczestników zabawy, a w rezultacie 16. miejsce dla Żor – oto bilans tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Aż 62 miasta rywalizowały przez cały czerwiec w ramach zabawy organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. Ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Żory w tym roku pokonały pozostałe miasta z województwa śląskiego biorące udział w rowerowej zabawie. Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafił w tym roku do Białej Podlaskiej, na drugim miejscu uplasowały się Puławy, a trzecie miejsce wywalczyło Gniezno.

Najaktywniejszymi rowerzystkami w Żorach okazały się Maria Matysiak, która przejechała 2439,88 km i zwyciężyła w żorskiej rywalizacji kobiet. Kolejne są: Jagoda Błaszkowska z wynikiem 1 923,05 km i Maria Szul, która przejechała 1620,86 km. Wśród mężczyzn największą liczbą przejechanych kilometrów może pochwalić się Marian Olejniczak, który wykręcił 5325,89 km. Drugie miejsce należy do Józefa Szula z 3204,30 km, a trzecie do pana Marcina (2332,06 km). Rekordziści otrzymają nagrody rzeczowe od Miasta Żory oraz pamiątkowe statuetki.

Po raz trzeci Miasto Żory zaprosiło wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli do kręcenia kilometrów dla Żor i jednocześnie na konto swojej szkoły. Placówką, która zdobyła tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach” i otrzyma pamiątkową statuetkę, jest Szkoła Podstawowa nr 8, dla której uczestnicy zabawy wykręcili 28 867,63 km.

Czytaj także: Rowerowa Stolica Polski 2023. Jak wypadł Racibórz?

fot. UM Żory
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka