• +48 502 21 31 22

Przedstawiciele powiatu nakielskiego w powiecie raciborskim

Przedstawiciele powiatu nakielskiego zwiedzili Starostwo Powiatowe, Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej i Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, a także ruiny pałacu w Tworkowie i Zamek Piastowski w Raciborzu.

Przedstawiciele powiatu nakielskiego w powiecie raciborskim

Przedstawiciele powiatu nakielskiego z pierwszą oficjalną wizytą w powiecie raciborskim. Drogi obu powiatów po raz pierwszy skrzyżował wspólny partner – niemiecki powiat Elbe-Elster, dlatego decyzje, by po wielu latach przyjacielskich relacji zawrzeć i tutaj formalny sojusz, zapadły naturalnie i z wielkim entuzjazmem w obu samorządach. Publiczne zaproszenie wystosował starosta powiatu nakielskiego Tadeusz Sobol.

Podpisanie oficjalnego partnerstwa nastąpi jesienią bieżącego roku, jednak wcześniej zaplanowano po jednym spotkaniu w każdym z powiatów, by poznać bliżej tworzące je gminy, lokalne atrakcje turystyczne, funkcjonowanie urzędów, a przede wszystkim możliwe pola do współpracy.

Przedstawiciele powiatu nakielskiego – wicestarosta Tomasz Miłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Jacek Osiński, dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Agnieszka Heftowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek, kierownik Pieczy Zastępczej PCPR Marzena Nowak-Olechnicka oraz Jacek Pasieka z Referatu Turystyki i Sportu – gościli w powiecie raciborskim jako pierwsi. Przyjęci przez starostę raciborskiego Grzegorza Swobodę oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu Raciborskiego we wtorek 23 maja na Ziemi Raciborskiej pozostali do czwartku. W tym czasie zwiedzili Starostwo Powiatowe, Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej oraz Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, a także ruiny pałacu w Tworkowie i Zamek Piastowski w Raciborzu, po którym oprowadzał Grzegorz Nowak. Mieli również okazję wysłuchać muzyki na żywo w wykonaniu dwojga raciborskich artystów – Joanny Skowyry i Marka Kudera, którzy w ramach kameralnego wokalno-fortepianowego recitalu zaprezentowali utwory m.in. z ich najnowszego projektu „Tribute to Burt Bacharach”.

Powiat nakielski zostanie drugim, po powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, ojczystym partnerem powiatu raciborskiego, a wyznaczone przez samorządy cele opierają się głównie na wymianie młodzieży w sferach sportu i kultury, na szeroko pojętym wsparciu i pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz na wzajemnej inspiracji rozwiązaniami, które w drugim powiecie zdały egzamin i doskonale się sprawdzają.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

91_powiat_nakielski_(2).jpg
245_powiat_nakielski_(3).jpg
163_powiat_nakielski_(4).jpg
987_powiat_nakielski_(5).jpg
286_powiat_nakielski_(6).jpg
96_powiat_nakielski_(7).jpg
468_powiat_nakielski_(8).jpg
433_powiat_nakielski_(9).jpg
927_powiat_nakielski_(10).jpg
538_powiat_nakielski_(12).jpg
512_powiat_nakielski_(11).jpg
482_powiat_nakielski_(13).jpg
814_powiat_nakielski_(14).jpg
299_powiat_nakielski_(15).jpg
973_powiat_nakielski_(16).jpg
315_powiat_nakielski_(17).jpg
310_powiat_nakielski_(18).jpg
747_powiat_nakielski_(19).jpg
885_powiat_nakielski_(20).jpg
617_powiat_nakielski_(21).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka