• +48 502 21 31 22

Raciborskie Śniadanie Biznesowe. O rosnących kosztach i Klastrze Energii

Tematyka pierwszego w tym roku śniadania biznesowego dotyczyć będzie rosnących kosztów energii oraz magazynowania energii elektrycznej na potrzeby działalności gospodarczej.

Raciborskie Śniadanie Biznesowe. O rosnących kosztach i Klastrze Energii

Raciborska Izba Gospodarcza zaprasza na pierwsze w tym roku śniadanie biznesowe. Wydarzenie odbędzie się 21 lutego o godz. 8:00 w Pubie Maszynownia przy Browarze Zamkowym.

Tematyka pierwszego w tym roku śniadania biznesowego dotyczyć będzie rosnących kosztów energii oraz magazynowania energii elektrycznej na potrzeby działalności gospodarczej. O praktycznych aspektach, a także opłacalności magazynów energii, opowie Wacław Reidych z firmy LaserTec produkującej i montującej magazyny energii. Rozmowy dotyczyć będą również raciborskiego Klastra Energii oraz jego działalności.

Klaster Energii to porozumienie działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem czy sprzedażą energii. W skład Raciborskiego Klastra Energii, który powołany został w 2022 r., wchodzą m.in. Miasto Racibórz, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o., Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., a także Klastry Energii Sp. z o.o. w roli koordynatora inicjatywy.

Wstęp wolny.

Program śniadania:
7:30–8:00 - rejestracja uczestników
8:00–8:15 - słowo wstępu
8:15–8:45 - Wacław Reidych - Dyrektor ds. Rozwoju w firmie LaserTec S.A.: "Magazynowanie energii elektrycznej na potrzeby działalności gospodarczej"
8:45–9:15 - Klastry Energii sp. z o.o. - wystąpienie koordynatorów raciborskiego Klastra Energii
9:15–9:45 - dyskusja
9:45–10:30 - networking

Organizatorami spotkania są: Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Raciborska Izba Gospodarcza. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/sniadanie-2023. Pytania można kierować na [email protected].fot. unsplash.com

oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka