• +48 502 21 31 22

Biznes dla klimatu - zielona kampania RIG Katowice

Projekt: Ekologia Środowisko, jakość życia, ekologia

Wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, RIG rozpoczyna kampanię zgodną z nurtem CSR. Celem jest zasadzenie minimum 200 drzewek w ciągu 2021 roku.

W ostatnich latach wzrost świadomości związany z pozytywnymi skutkami prospołecznych akcji, spowodował rozwój nurtu CSR, czyli Corporate Social Responsibility- społecznej odpowiedzialności biznesu. To bardzo popularna praktyka firm działających na całym świecie, także w Polsce. Dzięki takim akcjom biznes może działać nie tylko na rzecz finansowego zysku, ale realizując się w budowaniu lepszego jutra, rozwiązywaniu problemów cywilizacyjnych, czy naprawy ekosystemu, w którym żyjemy.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach rozpoczęła zielona kampanię CSR pod hasłem Biznes dla Klimatu, której celem jest zwiększenie eko-świadomości i eko-odpowiedzialności wśród firm członkowskich Izby. We współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach podejmuje to pierwsze wyzwanie, polegające na zasadzeniu minimum 200 drzewek w ciągu 2021, zapraszając do realizacji tego wyzwania firmy wstępujące do Izby.

Wyjątkowy podarunek

10. czerwca podczas spotkania członkowskiego, aż 38 nowych firm członkowskich otrzymało wyjątkowy podarunek w postaci sadzonek drzew. Każdy z przedsiębiorców dostał także certyfikat dowodzący rodowodu świerków oraz faktu realizacji ekologicznego wyzwania, szczegółowe instrukcje na temat samego podarku, jego właściwego sadzenia oraz pielęgnacji. Ponadto przedsiębiorcy zostali zachęceni do promowania poprzez firmowe social media swoich praktyk przyjaznych środowisku naturalnemu, w tym, momentu posadzenia iglaków na terenie swoich firm. Wszystko pod hasłem #BiznesDlaKlimatu.

Nieprzypadkowy gatunek

Świerki jakie zostały wręczone przedsiębiorcom nie były przypadkowe. W Nadleśnictwie Wisła znajdują się wyjątkowe świerki, które szybko rosną, są odporne na choroby, mają piękny pokrój, a ich drewno ma szerokie zastosowanie. Rosnące tu świerki pospolite, wykształciły lokalny ekotyp nazwany świerkiem istebniańskim. Co więcej, ten typ świerka został okrzyknięty arystokratą wśród świerków. Kiedy w latach 50-tych ubiegłego wieku, szwedzki uczony Einar Anderson zobaczył w Beskidach mierzący 53 m wysokości dorodny okaz świerka, podobno zdjął kapelusz i oddał mu pokłon.

To dopiero początek eko-pracy na rzecz regionu. Już niedługo RIG w Katowicach we współpracy z RD Lasów Państwowych w Katowicach ma zamiar podjąć kolejną inicjatywę, która przyczyni się do wzmocnienia eko-postaw wśród śląskich przedsiębiorców, ale też pomoże w walce o zdrowe powietrze dla nas wszystkich.

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka