• +48 502 21 31 22

Ponad 600 e-wizyt w ZUS w województwie śląskim

Branża: Administracja;    Projekt: Finanse

Do 9 listopada w województwie śląskim spotkanie z ekspertami ZUS za pomocą rozmowy video odbyło 667 klientów. W całym kraju były to prawie 4 tysiące osób.

Artykuł opracowany przez:

ZUS Oddział w Rybniku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Firma działa w branżach:
Administracja

W województwie śląskim usługę e-wizyt wprowadzono w dwóch terminach: od 26 października dla mieszkańców, którzy podlegają pod oddziały ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu, zaś od 29 października dla osób podlegających oddziałom ZUS w Bielsku-Białej oraz Częstochowie. Od 4 listopada możliwość e-wizyty oferowana jest we wszystkich placówkach w kraju.

E-wizyta ma formę wideorozmowy z pracownikami ZUS. Taka rozmowa trwa zwykle około 20 minut i jak mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. śląskiego Beata Kopczyńska, może dotyczyć wszelkich spraw związanych z ZUS m.in. tych emerytalnych, rentowych, zasiłków czy kwestii związanych z prowadzeniem firmy i rozliczaniem składek.

Najczęściej o emeryturach i rentach

Jak wynika z danych ZUS najczęstszymi tematami wideorozmów były sprawy związane ze świadczeniami długoterminowymi takimi jak emerytury i renty, a następnie zasiłki.
Spora część osób korzystała z połączenia online z ZUS w celu założenia lub potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

Jak dodaje rzeczniczka, e-wizyty to bardzo wygodna i bezpieczna forma kontaktu. Bez specjalnego narażania się na kontakty z innymi osobami i wychodzenia z domu pozwala na załatwienie spraw urzędowych i uzyskanie konkretnych informacji

Jak umówić e-wizytę

Żeby umówić e-wizytę wystarczy wejść na stronę internetową ZUS i odszukać zakładkę e-wizyta. Do połączenia się z ekspertami wystarczy sprzęt z dostępem do internetu, wyposażony w kamerkę i mikrofon. Rozmowa umawiana jest w dogodnym dniui godzinie. Można ją zamówić od godziny 9:00 do 14:05. Podczas rezerwacji konieczne jest podanie swoich danych tj. imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail, kodu pocztowego miejsca zamieszkania. Należy również wybrać czego będzie dotyczyła e-wizyta: zasiłku, emerytury i renty, firmy i pracujących czy założenia profilu PUE.

Nie możesz uczestniczyć – odwołaj

Z zamówionej wizyty można zrezygnować. W tym celu wystarczy kliknąć w link „Zrezygnuj z e-wizyty”, który znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestracje. Jak informuje rzeczniczka jeżeli taka wizyta, w której klient nie może uczestniczyć nie zostanie odwołana termin będzie cały czas zarezerwowany mimo że nikt z niego nie skorzysta.

Na ponad 6 tysięcy umówionych wizyt prawie 4 tys. odbyło się, 728 osób pamiętało o anulowaniu wizyty, ale aż 1,3 tys. klientów nie uczestniczyło w wideorozmowie i jej nie anulowało.

/źródło: ZUS, oprac. d/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka