• +48 502 21 31 22

Wszystko o energii słonecznej

Branża: Budownictwo Nieruchomości Dom Ogrody Pozostałe w branży Budownictwo i Nieruchomości
Projekt: Środowisko, jakość życia, ekologia

W tym przewodniku po energetyce słonecznej wyjaśnimy wszystko, co warto wiedzieć na temat energii słonecznej.

Kilka faktów na początek

  •  W ciągu dwóch godzin na ziemię trafia więcej energii słonecznej, niż cała populacja ludzka jest w stanie zużyć w ciągu roku.
  •  Żeby zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne dużego kraju - przykładowo USA - wystarczy umieścić panele słoneczne na 0,5% jego powierzchni.

Znaczenie energii słonecznej w obliczu zmian klimatu

Nie da się ukryć, że ludzkość stoi w obliczu kryzysu, który sami wywołaliśmy. Nasz tryb życia jest uzależniony od dostępu do energii, jednak sposób, w jaki ją wytwarzamy, jest szkodliwy dla planety i zagraża życiu. Musimy więc jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy.

Ogólnie rzecz biorąc, energia elektryczna odgrywa niesamowicie istotną rolę w życiu współczesnego społeczeństwa. Potrzebujmy jej do pracy, transportu, rozrywki i do wykonania każdej innej czynności, jaka przyjdzie na myśl. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez łatwego i taniego dostępu do energii, bo współczesny tryb życia się na niej opiera.

Dotychczas energię pozyskiwaliśmy głównie poprzez spalanie paliw kopalnych takich jak ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel, ale energię możemy pozyskiwać z wielu innych, mniej konwencjonalnych źródeł.

W tym momencie wkraczają energia słoneczna i OZE, całe na biało.

Energia słoneczna numerem 1

W ostatnich latach poczyniono ogromne inwestycje w OZE. Niemałą uwagę przyciągnęły energia wiatrowa, wodna i ta pochodząca z biomasy, ale źródłem energii stojącym na czele globalnej transformacji energetycznej jest energia słoneczna. W ciągu ostatnich dziesięciu lat słońce stało się jednym z najważniejszych źródeł energii, bijąc o głowę pozostałe – odnawialne, jak i nieodnawialne. I póki co, prawdopodobnie tak pozostanie.

Według Międzynarodowej Agencji Energii, do 2024 roku energia słoneczna będzie stanowić 60% udziału źródeł odnawialnych w produkcji energii odnawialnej na świecie.

Więcej na: Planergia.pl

Facebook: https://www.facebook.com/planergiapl


Zapraszamy do odwiedzenia naszej aplikacji - interaktywnego poradnika, z którego dowiesz się więcej nie tylko o fotowoltaice, ale też o pompach ciepła, czyli świetnie współgrającym z instalacją PV urządzeniu OZE. W aplikacji zawarliśmy przydatne informacje skierowane do inwestorów, w tym między innymi:

  • Wszystko o fotowoltaice oraz o pompach ciepła,
  • Rodzaje paneli fotowoltaicznych,
  • Jak działa inwerter i inne urządzenia,
  • Ile to wszystko kosztuje.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka