• +48 502 21 31 22

T.W.Serwis Elektromechanika. Tomasz Witecki zaprasza

Branża: Elektromechanika;   

W okresie zimowym alternator i rozrusznik są szczególnie narażone na usterki. Sprawnie i rzetelnie naprawi je T.W.Serwis.

Artykuł opracowany przez:

T.W.SERWIS-TOMASZ WITECKI ELEKTROMECHANIKA Tomasz Witecki

usługi w zakresie wszelkich napraw w samochodach osobowych i dostawcz...

Firma działa w branżach:
Elektromechanika

Firma T.W.Serwis Elektromechanika Tomasza Witeckiego powstała kilka lat temu, zajmując się głównie naprawą mechaniczną samochodów osobowych i busów. Z biegiem czasu specjaliści z T.W.Serwis poszerzyli swoją wiedzę i rozwinęli zainteresowania związane z elektryką i elektroniką w motoryzacji.

Zimowe problemy

Problemy z rozruchem samochodu dotykają wielu kierowców szczególnie w okresie zimowym. Niskie temperatury sprzyjają bowiem awariom rozrusznika, który pobiera najwięcej prądu ze wszystkich odbiorników w pojeździe. Jak rozpoznać, że awaria dotyczy właśnie tej części? Poza oczywistym objawem, jakim jest problem z uruchomieniem samochodu, zaniepokoić powinny nas także trzaski spod maski pojawiające się po przekręceniu kluczyka. - Najczęściej do awarii dochodzi w przypadkach, gdy rozrusznik nie jest wystarczająco osłonięty. Wtedy brud i zanieczyszczenia powodują uszkodzenia łożyskowania wirnika oraz nadmierne zużycie szczotek oraz komutatora.  Należy także pamiętać, że zły wpływ na funkcjonowanie rozrusznika ma wciskanie gazu podczas uruchamiania samochodu, dochodzi tutaj do nadmiernego zużycia zespołu sprzęgającego oraz wieńca na kole zamachowym - informuje Tomasz Witecki. Zimą problemy mogą dotyczyć także alternatora, który odpowiada za zasilanie w energię i ładowanie w czasie jazdy akumulatora. - O jego awarii możemy się dowiedzieć za sprawą niegasnącej kontrolki ładowania czy informacji o niskim napięciu ładowania. Także dziwne odgłosy wydobywające się spod maski mogą oznaczać potrzebę wymiany łożysk alternatora. Z tym lepiej nie zwlekać, bo w przypadku konkretnej awarii samochód będzie w stanie przejechać tylko taki dystans, na jaki pozwoli zmagazynowana energia w naszym akumulatorze - wyjaśnia Tomasz Witecki z T.W.Serwis.  Należy zatem pamiętać o kondycji akumulatora, ponieważ większość problemów zaczyna się właśnie od niego.

Darmowe konsultacje

- Nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, dlatego zawsze zachęcamy do rozmowy, która jest kluczem do tego, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany naszą usługą - mówi właściciel firmy Tomasz Witecki. Dlatego T.W.Serwis zachęca do kontaktu i darmowych konsultacji w warsztacie.

Firma oferuje szeroki zakres usług związanych z mechaniką oraz elektromechaniką, są to m.in. serwis oraz naprawa układów klimatyzacji, naprawy główne i bieżące, montaż zabezpieczeń antykradzieżowych, montaż centralnych zamków oraz autoalarmów, systemów GPS, a także naprawa i regeneracja rozruszników oraz alternatorów, montaż kamer i czujników cofania, świateł do jazdy dziennej LED, uruchamianie, programowanie DRL, naprawy ABS, ESP, AIRBAG, EPS, immo, programowanie kluczy oraz wiele innych mechanicznych napraw samochodów osobowych oraz busów.

T.W.Serwis pracuje na specjalistycznym sprzęcie, który jest gwarancją uzyskania zamierzonych efektów. Do tego doświadczenie i sprawne wykonanie usługi stanowią o pozycji T.W.Serwis na rynku. Jeśli więc martwi Cię zachowanie twojego samochodu lub na desce rozdzielczej zapaliła się któraś kontrolka – nie zwlekaj. Zadzwoń, sprawdź, co to może być i umów się na wizytę.


 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka