• +48 502 21 31 22

O doradztwie zawodowym w Wodzisławiu Śl. Śniadanie biznesowe 15 października

Już 15 października w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się śniadanie biznesowe integrujące lokalne środowiska z całego Subregionu Zachodniego województwa Śląskiego. Tematem przewodnim najbliższego śniadania biznesowego będzie "Doradztwo zawodowe jako most łączący edukację z rynkiem pracy". Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia rynku pracy oraz form zaangażowania biznesu w edukację kadr.

Do udziału zapraszamy przedstawicieli firm: nowych i doświadczonych, małych i dużych, lokalnych i międzynarodowych, zrzeszonych i niezrzeszonych. 

Zapraszamy również przedstawicieli władz samorządowych oraz pracowników urzędów, odpowiedzialnych za kontakt z przedsiębiorcami. Śniadanie odbędzie się w pięknie odnowionym budynku Dworca Kolejowego Wodzisław (ul. Dworcowa). Zapraszamy od godziny 7:30.

Agenda

7:30-8:00 | Rejestracja + poranna kawa
8:00-8:10 | Rozpoczęcie śniadania i powitanie gości
8:10-8:20 | Ireneusz Burek - pełnomocnik zarządu RIG ds. Integracji w Subregionie Zachodnim, koordynator Zespołu ds. Rynku Pracy i Depopulacji w Subregionie Zachodnim: "Zaangażowanie biznesu w edukację kadr, jako niezbędny element stymulujący rynek pracy". Podczas wykładu zaprezentowane zostaną główne założenia Programu Wsparcia Rynku Pracy oraz propozycje systemowego rozwiązania: Moduł Edukacja w Platformie Gospodarczej.
8:20-8:30 | Sebastian Kowalski - Poleko Aparatura: Blaski i cienie zatrudniania uczniów oraz praktyk uczniowskich
8:30-9:00 | 30 sekund dla każdego gościa
9:00-10:00 | Networking w praktyce - czas kiedy się poznajemy i wymieniamy się wizytówkami

Tematem przewodnim najbliższego śniadania biznesowego będzie "Doradztwo zawodowe jako most łączący edukację z rynkiem pracy". Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia rynku pracy oraz form zaangażowania biznesu w edukację kadr. Warto podkreślić, że w ramach Śląskiego Partnerstwa Gospodarczego w Subregionie Zachodnim jednym z priorytetów jest wdrażanie Programu Wsparcia Rynku Pracy, który jest wieloletnim planem tworzenia powiązań między edukacją a lokalnym biznesem. Po kilku miesiącach konsultacji Programu Wsparcia Rynku Pracy oraz po seminariach z doradztwa zawodowego szkół powiatowych w Raciborzu i Wodzisławiu czas na podsumowanie i wnioski do wspólnej pracy. Próbujemy odpowiedzieć na pytania: Jak pozyskać pracownika ze szkoły średniej? Jak zaangażować się w edukację jako lokalny pracodawca?

Śniadanie jest bezpłatne, ale udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji. Udając się na śniadanie, proszę koniecznie zabrać wizytówki. Kontakt do koordynatora projektu: Radosław Knesz, 791761057.

Przypomnijmy, że koncepcję integracji gospodarczej, której jedną z odsłon są śniadania biznesowe wspierają: Urząd Miasta Racibórz; Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego; Urząd Miasta Rybnika; Gmina Gorzyce; Gmina Godów; Inkubatory Przedsiębiorczości w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim; Izby Gospodarcze z Raciborza, Żor i Wodzisławia Śląskiego; Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza; Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim; Starostwo Powiatowe w Raciborzu; Forum Firm w Radlinie oraz Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Przedsięwzięcie pilotują prowadzone przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Inkubatory Przedsiębiorczości z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza i Rybnika oraz Izba Gospodarcza Wodzisław Śląski i Racibórz. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Wodzisław Śląski.

Rejestracja - kliknij tutaj 

Kontakt: Ireneusz Burek
koordynator Zespołu ds. Rynku Pracy i Depopulacji w Subregionie Zachodnim,
tel. 502 21 31 22 , [email protected]  

Podobe artykuły

Wyszukiwarka