• +48 502 21 31 22

Podpisz apel o interwencję na rynku energetycznym do Ministra Aktywów Państwowych

Koszty zakupu nośników energetycznych w przyszłym roku wzrosną o kolejne kilkaset procent. „Społem” PSS w Wodzisławiu Śląskim apeluje o działania zmierzające na nagłośnienia kwestii nadchodzącego kryzysu energetycznego.

Podpisz apel o interwencję na rynku energetycznym do Ministra Aktywów Państwowych

Od dłuższego czasu przedsiębiorcy z całej Polski zwracają uwagę na drastyczny wzrost kosztów energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, a także innych paliw kopalnych, który trwa od początku 2022 r. i będzie postępował w 2023 r. Jak szacują, koszty zakupu nośników energetycznych w przyszłym roku wzrosną o kolejne kilkaset procent. W związku z tym proponują wystosowanie pisma do Jacka Sasina – wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych z prośbą o podjęcie interwencji na rynku energii elektrycznej, gazu ziemnego i pozostałych paliw kopalnych.

– Jako „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wodzisławiu Śląskim stoimy na stanowisku, że należy podjąć działania zmierzające na nagłośnienia kwestii nadchodzącego kryzysu energetycznego. Szacowany wzrost kosztów energetycznych doprowadzi do znacznego pogorszenia rentowności wszystkich przedsiębiorców w Polsce. Z tak tragiczną sytuacją na rynku energetycznym polskie przedsiębiorstwa nie mierzyły się w swojej historii. Ogromny wzrost cen zagraża nie tylko naszej rentowności jako przedsiębiorcom, ale także jako pracodawcom i stanowi realne zagrożenie także dla państwa pracowników – ostrzega Społem.

Dlatego PSS przygotował propozycję pisma, które po podpisaniu przez przedsiębiorców, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe chce przekazać na ręce Ministra Aktywów Państwowych. – Jednocześnie będziemy starali się zaangażować naszych lokalnych posłów i senatorów, a także jednostki samorządowe i organizacje pozarządowe, aby w możliwie jak największym stopniu nagłośnić nasz apel i zwrócić uwagę na powstałe ogromne zagrożenie dla przedsiębiorców – pracodawców, co może skutkować negatywnie na całość lokalnej społeczności – podkreśla Społem.

Apel do Ministra Aktywów Państwowych można podpisywać w siedzibie Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Zamkowej 5 oraz w siedzibie "Społem" PSS Wodzisław Śląski przy ul. Rynek 12.

W przypadku pytań lub wątpliwości można skontaktować się z prezesem zarządu „Społem” PSS Wodzisław Śląski Tomaszem Szczotokiem pod nr telefonu 572 005 400 lub 572 005 351.

fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka