• +48 502 21 31 22

Ważna praca (Jana) Materaca

Twój materac to twoje zdrowie, a twoje zdrowie jest twoim największym atutem

Ważna praca (Jana) Materaca

A gdyby było możliwe być dwa razy bardziej wydajnym w pracy? Wstawać rano w dobrym humorze? Już widzę jak złościsz się czytając te słowa, bo prawdopodobnie u ciebie wygląda to całkiem inaczej.
Całą noc przewracasz się z boku na bok. Czujesz się bardziej zmęczony, niż przed pójściem spać.

Skąd się biorą problemy?

Czy wiesz, że przyczyną takiego stanu rzeczy prawdopodobnie jest twój materac? Zamiast zapewniać ci odpowiednie podparcie, wzmacnia złą pozycję, którą przyjmujesz we śnie. Stąd biorą się twoje kłopoty. Dlatego budzisz się jakbyś w ogóle nie spał.

Materac - wróg czy przyjaciel?

Przewlekły ból pleców to jedna z najczęściej odczuwanych dolegliwości podczas snu. Myślisz, że to wina źle przybranej w czasie snu pozycji? Coś w tym jest, ponieważ materac z czasem zaczyna opadać pośrodku, powodując utratę swoich podtrzymujących właściwości.

Takie nierówności powodują, że nie będziesz w stanie łatwo zmienić pozycji w czasie snu, zmuszając się do spania w niezręcznej pozie, która będzie nadwyrężać mięśnie. Na co dzień możesz tego nie zauważyć, ale na dłuższą metę takie spanie nie tylko spowoduje zaburzenia snu, ale także wpłynie na twój kręgosłup, prowadząc do regularnych bólów pleców. Niestety to nie wszystko.

Bezsenność

Czy miewasz trudności ze snem? Cóż, to może być kolejny znak, że śpisz na złym materacu. Gdy nie wysypiasz się przez jedną lub dwie noce, jest to jeszcze do zniesienia. Jednak gdy notorycznie pozbawiasz się możliwości nocnej regeneracji, może to powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Takie regularne zarywanie nocy spowoduje też senność w ciągu dnia, brak jasności myślenia i wahania nastroju.

Chrapanie

I jeszcze chrapanie - zmora mężów i żon. Może być naprawdę denerwujące, jednak to nie tylko kwestia estetyczna. Być może też jesteś w grupie ludzi obwiniających o chrapanie swoje niewygodne poduszki, czy zmęczenie. A tymczasem chrapaniu może również sprzyjać stary materac, gdy przestaje być wystarczająco twardy. Kiedy twoja głowa nie jest odpowiednio podparta, drogi oddechowe są częściowo zablokowane, a ty budzisz cały dom nieregularną symfonią chrapliwych dźwięków.

Otyłość

Do listy skutków ubocznych niewłaściwego materaca dodaj jeszcze otyłość. Brak wystarczającej ilości snu może spowodować nieoczekiwane zmiany wagi. Kiedy śpisz, twój metabolizm wzrasta, a zatem spalasz większą ilość kalorii. Jeśli jednak brakuje ci wystarczającej ilości snu, tempo metabolizmu spada. Pewnie domyślasz się co dzieje się dalej. Jeśli niedosypianie stanie się rutyną, masz spore szanse na przybranie na wadze.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych skutków ubocznych niewłaściwego materaca, zdecydowanie nadszedł czas, aby go wymienić na nowy.

No tak, tylko co robić skoro odwiedzenie sklepu z materacami czy łóżkami to zadanie niczym wyprawa po świętego Graala? Szczególnie, gdy rynek nie przestaje być zalewany coraz nowszymi rozwiązaniami - ponoć wyłącznie najlepszymi. Spędzasz w łóżku ⅓ życia - jak chcesz spędzić to życie? Z bolącym kręgosłupem, bólem głowy o poranku i perspektywą kolejnego nieudanego dnia?

Przywróćmy nocy moc!

Przecież nie musi tak być! Możesz być zawsze wypoczęty, wyspany, a wieczorne kładzenie się do łóżka traktować jak przyjemny rytuał na zakończenie dnia. Kto ci broni czuć się jak w reklamie pościeli - uśmiechnięty i zadowolony?

Spokojnie - pomożemy ci we wszystkim

Pierwszy lepszy materac czy łóżko nie zagwarantują ci zdrowego snu tylko dlatego, że są nowe. W naszym sklepie pokażemy ci produkty, których sami używamy. Materace, które pozwoliły nam i naszym rodzinom cieszyć się beztroskim snem. Pościel, w której czujemy się znów jak podczas najlepszego urlopu w życiu. Wyjątkowości snu dopełni wyjątkowa kołdra obciążeniowa, która wyciszy skołatane nerwy i pozwoli ci zapaść w beztroski, spokojny sen. A może szukasz dla siebie szczególnego łóżka? Świetnie trafiłeś. Z przyjemnością wysłuchamy cię i dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Wybraliśmy najlepszych, żeby było ci najlepiej
Wymiana materaca może być naprawdę męcząca. Poruszanie się po sklepach i stronach internetowych, debata czy wybrać piankę czy sprężyny. Określanie najlepszego rozmiaru materaca i kwoty do wydania - wszystko to może sprawić, że poczujesz się... zmęczony. Świetnie to rozumiemy. Dlatego zostaw stres i postępuj zgodnie ze wskazówkami naszego doradcy. Jan Materac to nie tylko sklep, to Twój doradca w zakresie dobrego snu.

Stawiamy na wyroby polskiej firmy Janpol, od 30 lat produkującej najwyższej jakości materace oraz szczególne akcesoria do spania.

Jeśli nadal marzysz o wygodnym łóżku i pościeli hotelowej, w których spałeś podczas swoich wyjątkowych wakacji, daj nam możliwość spełnienia twoich marzeń. Umów rozmowę z naszym konsultantem i przywieź do domu wygodę i luksus.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka