Strona główna » Wiadomości » Dekoracje i wyposażenia wnętrz » Salon Firmowy Koło radzi jaki materac wybrać

Salon Firmowy Koło radzi jaki materac wybraćW Raciborzu przy ulicy Nowej 1A od kilku lat istnieje Salon Firmowy wiodącego polskiego producenta materacy w Europie - M&K Foam KOŁO, gdzie można osobiście przetestować materac.

Artykuł opracowany przez:

Decydując się na kupno materaca pamiętajmy, by nie był zbyt twardy, ponieważ nie podpiera punktowo naszego ciała, co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane, a mięśnie skurczone i napięte.

Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się, a nasz kręgosłup będzie się wyginał ,co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważne jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. Do najtwardszych należą materace z wkładem płyty kokosowej. Do mitów należy twierdzenie, że materac im twardszy, tym lepszy dla kręgosłupa.

Znaczenie sprężystości punktowej rośnie w przypadku wyboru materaca dla dwojga. Nawet w przypadku śpiących osób o znacznej różnicy wagi osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Każda dodatkowa warstwa jak płyta kokosu czy filc sprawia, że sprężystość punktowa maleje, dlatego wybierajmy w tym przypadku materace kieszonkowe, piankowe, lateksoidalne czy lateksowe.

Wszystkie nasze materace są dostępne w rozpinanych i zdejmowanych pokrowcach do prania w temperaturze 60 °C. Są one wykonane z certyfikowanych materiałów, wyprodukowanych zgodnie z polskimi czy obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej normami. Nie wydzielają żadnych toksycznych bądź szkodliwych dla zdrowia związków. Dlatego unikajmy materacy wykonanych z pianek technicznych lub sprowadzanych z krajów bez stosownych certyfikatów. W Raciborzu przy ulicy Nowej 1A od kilku lat istnieje Salon Firmowy wiodącego polskiego producenta materacy w Europie - M&K foam KOŁO, gdzie można osobiście przetestować materac. Uzyskamy pomoc w doborze rodzaju materaca w stosunku do wieku, wagi ciała, schorzenia czy też indywidualnej preferencji. Na każdego klienta Salonu Firmowego przy ulicy Nowej 1A w Raciborzu czeka fachowa porada w doborze materacy, atrakcyjne rabaty oraz promocje.

Opublikowano: 2019-04-29

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów