• +48 502 21 31 22

Międzynarodowe śniadanie biznesowe firm produkcyjnych

Jednym z działań w Subregionie Zachodnim jest branżowa integracja.

Międzynarodowe śniadanie biznesowe firm produkcyjnych

Międzynarodowe śniadanie biznesowe w ramach współpracy gospodarczej Subregionu Zachodniego i Kraju Morawsko – Śląskiego dedykowane do firm produkcyjnych i usługowych, odbyło się 30 stycznia 2020 r. w Gościńcu Wodzisławskim.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń i szukanie możliwości kooperacji w branży produkcyjnej. Blisko 60 firm zechciało podzielić się informacją o swoich firmach i potrzebach. Tego typu spotkania branżowe, to nadal innowacyjne podejście, do którego nie wszystkich właścicieli stać mentalnie. Nagle przy jednym stole zasiadają konkurenci, a podczas prezentacji głośno wymawiane są potrzeby lub braki kadrowe. Spotkania branżowe w Subregionie Zachodnim są pokłosiem śniadań networkingowych, jakie organizowały w ubiegłym roku organizacje skupiające przedsiębiorców (izby i cechy Subregionu Zachodniego). Dziś sam networking jest nieodzowną częścią każdego spotkania, zaś tematyczne lub branżowe spotkania przybliżają nas do realnych rozwiązań i cieszą się w naszym regionie coraz większym zainteresowaniem – mówił Krzysztof Dybiec, wiceprezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego Śląsk.Online.

Zobacz więcej zdjęć na raciborz.com.pl 

Dwie firmy prezentowały szerzej swoją działalność. Pierwsza prelekcja dotyczyła prezentacji firmy PREVAC, światowej sławy producenta sprzętu naukowego i badawczego przeznaczonego do badań i eksperymentów w warunkach wysokiej i bardzo wysokiej próżni.

Firma na rynku jest od ponad 20 lat, zatrudnia obecnie 240 specjalistów fizyki, chemii, elektroniki i innych. PREVAC obsługuje klientów z ponad 60 krajów, zaś specjalistyczna i unikalna technologia gwarantują firmie ścisłą współpracę z uniwersytetami i ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie. Firma projektuje i produkuje aparaturę próżniową wraz z wyposażeniem do laboratoriów oraz do przemysłu.

O właścicielu firmy można powiedzieć krótko: Dr.Andreas Glenz jest człowiekiem, który może doskonale łączyć świat nauki i biznesu. Jest wizjonerem, aktywistą, działaczem, bardzo zaangażowanym w sprawy społeczne i środowiskowe. Jego serce jest bliskie losowi młodych ludzi, a tym samym reformie edukacji, zwłaszcza stażu. Jest cenionym menedżerem, który otrzymał wiele nagród, w tym Srebrną Odznakę Honorową Sejmiku Województwa Śląskiego, „Człowieka Roku 2014” w kategorii Biznes oraz „Nagrodę Internautów” w plebiscycie tuWodzislaw.pl, tytuł „Managera Roku” Stowarzyszenia Managerów na Śląsku, tytuł „Przyjaciel Wodzisławskiej Oświaty”. Dr Glenz jest także laureatem „Gorzyckiej Perły 2016”. Otrzymał „Medal 70-letniego instytutu odlewniczego w Krakowie”. W 2016 roku otrzymał nominację do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Polski Oskar Biznesu, w 2016 i 2017 r. zaś do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W plebiscycie zorganizowanym przez Dziennik Zachodni dr Glenz otrzymał tytuł „Menedżera roku Województwa Śląskiego 2016”.


Ing. Pavel Soudec przedstawił firmę APP Europe, która zajmuje się produkcją elementów z tworzyw sztucznych dla biznesu, a także dla sektora przemysłowego. - Nasza oferta dla klienta to różnego rodzaju produkty plastikowe; od niestandardowego projektu, funkcjonalności i usprawnień projektowych aż do gotowej części. Obecnie w naszej firmie wytwarzamy ponad dwadzieścia równych produktów. Budujemy modele 3D przyszłego produktu z tworzyw sztucznych w wersji cyfrowej z uwzględnieniem symulacji obróbki mechanicznej części, połączeń części ruchomych, kolorystyki i całego szeregu innych funkcji. Jest to złożony proces od zlecenia po realizację seryjnej produkcji części z tworzywa sztucznego – mówił do zebranych Pavel Soudec.

Ciekawym zakresem produkcyjnym firmy są produkty modułowe z tworzyw sztucznych dla różnych branż. Firma oferuje własny produkt: modułowe podłogi plastikowe, które są nowoczesnymi wykładzinami podłogowymi, o szerokim zakresie zastosowań we wszystkich obszarach biznesu i sektora prywatnego. Prelegent zachęcał nie tylko do zapoznania się produktami ale przede wszystkim do współpracy w zakresie dystrybucji w Polsce. APP Europe jest zainteresowana rozszerzeniem działalności na Polskę w trzech obszarach: produkcja tworzyw sztucznych formowanych wtryskowo; sprzedaży w Polsce modularnej podłogi oraz zakupu granulatu z tworzyw sztucznych.

Spotkanie organizowane przez Śląskie Porozumienie Gospodarcze, jak zawsze było okazją do krótkiej prezentacji oraz networkingu. Na spotkaniu Ivo Bartecek prezes OHK Karvina zaakcentował, że spotkania branżowe i networkingowe organizowane przez izby gospodarcze Wodzisławia i Raciborza są na tak wysokim poziomie, że czeskie izby muszą się uczyć od nich organizacji podobnych wydarzeń w Czechach.
 

Zobacz więcej zdjęć na raciborz.com.pl 

Ireneusz Burek
fot. Adrianna Sikorska

Partnerzy wydarzenia:
Bank BNP Paribas (logotyp)
Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE

Partnerzy medialni:
Gazeta Informator, raciborz.com.pl, śląskibiznes.pl, rybnik.com.pl , tuWodzislaw.pl, tuŻory.pl, tuJastrzebie.pl



 

Podobne artykuły

Wyszukiwarka