Webinar to "spotkanie w Internecie" umożliwiające obustronną komunikację, dzięki technologii webcast. Jego założenie jest proste: uczestnicy zadają nurtujące ich pytania, a eksperci odpowiadają. Podczas webinaru "Nie zgub dziecka w sieci" w roli ekspertów będą dziennikarz Tomasz Rożek i specjalistka Akademii NASK Anna Borkowska.
Koncepcja webinaru
Tematem przewodnim webinaru będzie bezpieczeństwo dzieci w sieci. Jest to bezpłatne szkolenie dedykowane nie tylko dla rodziców, ale także dla nauczycieli oraz wszystkich osób, które mają trudności w radzeniu sobie z cyberprzemocą, bądź są uzależnione od Internetu.
Podczas webinaru eksperci wypowiedzą się na temat sextingu i cyberprzemocy. Ponadto doradzą, w jaki sposób wprowadzić najmłodsze pokolenie w korzystanie z Internetu, a także jak postawić im granice tak, by nastolatkowie nie czuli się osaczeni.
Zaletą webinaru jest fakt, że każdy uczestnik będzie miał realny wpływ na jego przebieg. Ponieważ zarówno w czasie jego trwania, jak już teraz (dołączając do facebookowego wydarzenia tematycznego), każdy chętny może zadać ekspertom pytania.
Jak wziąć udział w webinarze?
W czwartek 30 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00 wejdź na kanał "Nauka. To lubię." na Youtube, bądź na profil o tej samej nazwie na Facebooku. Właśnie wtedy zostanie uruchomiona transmisja na żywo.
Nie przegap okazji
Rzadko się zdarza, by osobiście zadać pytanie kompetentnej osobie na nurtujący nas temat. Dlatego ten webinar z pewnością jest warty poświęconego czasu.
Tomasz Rożek jest znanym, doświadczonym dziennikarzem, promotorem nauki, który prowadzi programy i radio i telewizji oraz jest autorem własnego kanału "Nauka. To lubię". Jest on także ambasadorem kampanii "e-Polak potrafi" i wspomaga akcje związane z bezpieczeństwem w Internecie.
Anna Borkowska jest psychologiem i specjalistą Akademii NASK, ekspertem w dziedzinie wczesnej profilaktyki problemowych zachowań dzieci i młodzieży, trenerką programów profilaktycznych i autorką wielu programów szkoleniowych dla specjalistów.
Webinar stanowi część kampanii "Nie zgub dziecka w sieci", o której wspominaliśmy tutaj.
oprac. MTC
/na podstawie: gov.pl/