Jak wskazuje wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed budżet programu w 2022 roku to 3 mln złotych.
Program składa się z 5 Priorytetów. Są to:
Priorytet I Usługi reintegracyjne – zwiększanie dostępności dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym do usług reintegracyjnych.
Priorytet II Ścieżki reintegracji – zwiększanie szans na zatrudnienie absolwentów podmiotów zatrudnienia socjalnego.
Priorytet III Włączanie podmiotów zatrudnienia socjalnego w konsorcja spółdzielni socjalnych.
Priorytet IV Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodzieży – wsparcie oraz zintegrowanie młodzieży, szczególnie ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, ze środowiskiem lokalnym.
Priorytet V Ogólnopolskie forum dialogu podmiotów zatrudnienia socjalnego – wsparcie ogólnopolskiej współpracy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk podmiotów zatrudnienia socjalnego.
Nabór ofert do konkursu na rok 2022 rozpoczyna się 6 grudnia br. i zostanie przeprowadzony za pośrednictwem Generatora Ofert i Sprawozdań. Potrwa do 12 stycznia 2022 roku do 16:00.
W 2020 r. Program był wdrażany w formie otwartego konkursu ofert o puli 3 mln zł. Z uwagi na sytuację pandemiczną zrezygnowano z naboru ofert w Priorytecie V. W 2021 r. budżet również wyniósł 3 mln zł. Spośród 239 złożonych ofert dofinansowano 30. Podobnie jak rok wcześniej, z uwagi na sytuację pandemiczną zrezygnowano z naboru ofert w Priorytecie V. Projekty aktualnie są w realizacji.
/źródło: MRiPS/