Obecnie trwa etap formalnych przygotowań do potencjalnej likwidacji, który poprzedza możliwość złożenia wniosku do resortu infrastruktury.
Towarzystwo Entuzjastów Kolei apeluje o wykorzystanie linii kolejowej nr 176 zamiast jej likwidacji pod budowę nowej drogi.
Mieszkańcy zagłosowali przeciwko dopuszczeniu do rozmieszczenia na terenie gminy elektrowni fotowoltaicznych oraz biogazowni.
Wśród śmieci znalazły się nie tylko butelki, ale i zestaw opon oraz sedes.