16 listopada w Raciborzu odbyło się śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców społecznych, fundacji i stowarzyszeń. W programie znalazł się m.in. wykład Urszuli Szwed – prezeski zarządu spółdzielni Parostatek, która opowiedziała, jak przedsiębiorstwo społeczne może reagować na zmiany.
Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk przekazał kilka informacji na temat tworzenia koncepcji zagospodarowania dworca kolejowego, nawiązał do koncepcji urban labu, która była tematem debaty podczas Raciborskich Rozmów o Rozwoju zorganizowanych w dniach 10-12 października przez Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE.
Raciborskie Rozmowy o Rozwoju były trzydniowym wydarzeniem poświęconym rozwojowi gospodarczemu Subregionu Zachodniego w trzech wymiarach: jakość życia; edukacja, rynek pracy, depopulacja; integracja i współpraca gospodarcza. Organizator oraz partnerzy wydarzenia to sygnatariusze Memorandum Gospodarczego zainicjowanego w 2019 r. przez środowiska gospodarcze oraz samorządy Subregionu Zachodniego Województwa Sląskiego i Kraju Morawsko-Śląskiego. Wydarzenie było okazją do spotkania, nawiązania kontaktów i rozmów o przyszłych wspólnych działaniach.
Podczas pierwszego dnia Raciborskich Rozmów o Rozwoju rozmawiano przede wszystkim o jakości życia, projektowaniu przestrzeni miejskiej i rozwoju regionu w wymiarze transgranicznym. Następnie przyszedł czas na edukację na rzecz rynku pracy. W programie trzeciego dnia wydarzenia znalazł się szereg wykładów podzielonych na dwa bloki tematyczne: "Technologie dla rozwoju firm" oraz "Niezbędne dla rozwoju firm". Zobacz relacje:
Raciborskie Rozmowy o Rozwoju: Rozwój miast i regionu
Raciborskie Rozmowy o Rozwoju: Rozwój gospodarczy i rozwój firm
Raciborskie Rozmowy o Rozwoju: Rozwój kapitału społecznego i zasobów rynku pracy
fot. ŚPG
oprac. /kp/