• +48 502 21 31 22

Na Pojezierzu Palowickim otwarto ścieżkę edukacyjną

Osoby odwiedzające ten malowniczy rejon województwa śląskiego mogą od tej chwili zapoznać się m.in. z etymologią nazwy „gichta”, ciekawostkami ornitologicznymi oraz z metodami działania Lasów Państwowych zapobiegających powstawaniu pożarów.

Na Pojezierzu Palowickim otwarto ścieżkę edukacyjną

Dzięki współpracy Funduszu Górnośląskiego z Lasami Państwowymi na Pojezierzu Palowickim otwarto nową, czterokilometrową ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Do Gichty”.

Na odcinku od parkingu przy Parku Botanicznym–Piaskownia w Żorach do leśnego miejsca postoju pojazdów w pobliżu źródełka między Szczejkowicami a Żorami umieszczono dziesięć kolorowych tablic o tematyce leśnej i historycznej. Osoby odwiedzające ten malowniczy rejon województwa śląskiego mogą od tej chwili zapoznać się m.in. z etymologią nazwy „gichta”, ciekawostkami ornitologicznymi oraz z metodami działania Lasów Państwowych zapobiegających powstawaniu pożarów.

Tablice informacyjne sfinansował Fundusz Górnośląski S.A. w ramach działań CSR spółki. – Fundusz Górnośląski, jak każda spółka, patrzy w szczególny sposób na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu. Tak jak ważna jest dla nas edukacja ekonomiczna – dlatego też realizowaliśmy wiele projektów jak chociażby Akademię Przedsiębiorczości – to równie wiele wagi przykładamy do edukacji ekologicznej. Uważamy, że w województwie śląskim edukacja o ekologii ma szczególny wymiar, stąd też nasza współpraca z Lasami Państwowymi. Widzimy w tym spory potencjał, gdyż nie chodzi tylko o to, żeby postawić tablice, ale przede wszystkim, by edukować. Lasy są otwarte dla każdego, ale wiąże się z pewnymi obyczajami i określonym zachowaniem mieszkańców, a te nie zawsze jest prawidłowe. Dlatego też wspieramy projekty edukacyjne, by utrwalać w mieszkańcach Śląska prawidłowe nawyki – mówił wiceprezes FG Jacek Miketa.

Fundusz Górnośląski będzie w przyszłości nadal realizował projekty edukacyjne rozpowszechniające proekologiczną wiedzę wśród mieszkańców regionu. – Pojezierze Palowickie odwiedzają tysiące osób. Dzięki naszym wspólnym działaniom możemy przybywających tu mieszkańców edukować w mądry sposób i pokazywać, że w lesie można dobrze i przyjemnie spędzać czas, z szacunkiem dla otoczenia. Fundusz Górnośląski jest gotowy do dalszej współpracy z Lasami Państwowymi, właśnie o takim charakterze edukacyjnym – dodał Jacek Miketa.

fot. Fundusz Górnośląski
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka