Strona główna » Wiadomości » Stacje diagnostyczne » Zadbaj o swoje auto

Zadbaj o swoje autoPrzed nami trudne, jesienno-zimowe warunki. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, warto zadbać o nasz pojazd. Ekspert z Autoserwisu Premio Madag w Raciborzu radzi, o czym nie zapomnieć przed nachodzącym sezonem jesienno-zimowym.

Artykuł opracowany przez:

Kierowcy doskonale wiedzą, że zimą samochód jest najbardziej narażony na brud. Nie każdy natomiast ma świadomość, że w tym okresie, podczas eksploatacji samochodu na karoserii oraz podwoziu odkłada się spora ilość soli i chemicznych preparatów, którymi posypywane są drogi. - Specyfiki te w destrukcyjny sposób wpływają zarówno na nadwozie, jak i podwozie naszego auta. Dlatego zaleca się, by dokładnie je myć - mówi ekspert Autoserwisu Premio Madag z Raciborza. Mycie naszego samochodu najlepiej wykonywać na myjni bezdotykowej, która ma wiele zalet. – Doskonale wymywa sól i błoto z zakamarków podwozia oraz karoserii, a przy tym nie niszczy lakieru i nie zostawia na nim mikrozarysowań, tak jak dzieje się to w przypadku myjni automatycznych – dodaje ekspert.

Oprócz dokładnego mycia pojazdu warto również umówić się na wizytę w serwisie w celu sprawdzenia stanu technicznego naszego auta. Nie możemy zapominać o uzupełnieniu bądź wymianie płynów eksploatacyjnych, wycieraczek czy żarówek. - Należałoby również sprawdzić zawieszenie, układ jezdny, stan okładzin klocków i tarcz hamulcowych – radzi ekspert.  

Pamiętać należy także o zmianie opon. Jak co roku w firmie Madag są promocje. W tym sezonie oferujemy bardzo atrakcyjne ubezpieczenie, które jest bezpłatne dla opon marki GOODYEAR, DUNLOP, FULDA, SAVA I DĘBICA w rozmiarach powyżej 16''. Klientowi przysługują 3 bezpłatne naprawy lub w przypadku braku możliwości naprawy wymianę na nową oponę. Ubezpieczenie obejmuje także holowania pojazdu. Szczegóły znajdą Państwo w naszym serwisie lub na stronie www.premio.pl, której jesteśmy partnerem od wielu lat. MADAG kierowcom oferuje największy w mieście wybór opon renomowanych marek Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Dębica, Continental, Aelous.

Eksperci są zgodni, że większość problemów, jakie napotykają kierowców, wynika z ich błędów i zaniedbań w przygotowaniu auta do sezonu. Te problemy w najlepszym przypadku skutkują unieruchomieniem lub awarią auta, ale w najgorszym mogą zakończyć się nawet poważnym wypadkiem. Dlatego, by zaoszczędzić swój czas, pieniądze i nerwy, warto o swój samochód zadbać już dziś.   

 

Serwis Ogumienia MADAG s.c.
Serwis opon - ul. Rybnicka 61, tel. 32 415 25 98
pn.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-13:00

Stacja diagnostyczna - ul. Rybnicka 63, tel. 32 414 95 21
pn.-pt. 7:00-20:00, sob. 7:00-14:00

Stacja diagnostyczna - ul. Opawska 155, tel. 32 307 30 20
pn.-pt. 7:00-20:00, sob. 7:00-13:00