Strona główna » Wiadomości » Dekoracje i wyposażenia wnętrz » W sklepie meblowym Rameta stworzysz piękne i przestronne wnętrze

W sklepie meblowym Rameta stworzysz piękne i przestronne wnętrzePrzemyślane udekorowanie wnętrza w znacznym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki optymalnym rozwiązaniom zyskujemy spokój, ład i harmonię, a przy okazji możemy puścić wodzę fantazji i poeksperymentować z modnymi w danym czasie elementami wystroju czy kolorami.

Artykuł opracowany przez:

Każdego roku patrzymy na ten temat nieco inaczej. Zmieniają się gusta oraz moda. Chcąc dostosować wnętrze do przyjętych na rynku nowości lub popularnych standardów musimy wciąż być na bieżąco. Trendy wnętrzarskie są jednak niezwykle różnorodne i z pewnością każdy znajdzie w nich coś, co mu się spodoba.

Kolory roku

W 2019 roku warto postawić na naturalne barwy. W modzie będą czyste i złamane biele, oraz przeróżne odcienie szarości, co uspokoi przestrzeń i uczyni ją niezwykle elegancką, a jednocześnie ponadczasową. Nie ma co kryć, że stonowane kolory mogą służyć na długie lata, są bowiem bardzo uniwersalne. Szarość bardzo często stanowi bazę pod inne, nieco bardziej nasycone kolory. Tego typu minimalistyczne barwy spodobają się większości odwiedzających nowoczesne wnętrze.

 

 

Barwne ozdobniki

Biel i odcienie szarości pięknie kontrastują na przykład z granatem czy butelkową zielenią. To również te kolory wielu ekspertów uznało za najmodniejsze w najbliższym czasie. Uzupełnia je barwa petroleum, czyli kolor między turkusem a zielenią. Wzbogaca ona wnętrze, czyniąc je nieco surowszym, ale w połączeniu z jasnymi barwami sprawdza się wyśmienicie. Granat z kolei to kolor od lat kojarzony z elegancją, współgrający ze srebrem czy odcieniami miedzi. Widzimy więc, że trendy kolorystyczne we wnętrzach zmierzają w kierunku barw chłodniejszych, wyważonych i dość uniwersalnych.

 

 

Powrót do natury

Prócz wyboru kolorów poszczególnych rzeczy ważnym elementem całości wnętrza są znajdujące się w nim dodatki. Te, zgodnie z obowiązującą modą, powinny zwracać się ku naturze. Niezwykle modne są nadal motywy roślinne i to w rozmiarach XXL! Akcenty roślinne znajdujące się dekoracjach okiennych, kocach, poduszkach czy ścianach - to zdecydowany trend jeśli chodzi o ostatnie, jak i przyszłe miesiące, a może i lata. Rozwiązania te są szczególnie popularne jeżli mowa o salonach czy sypialniach. Od dawna bowiem dekoratorzy wnętrz pozbywają się z tych przestrzeni elementów technologicznych takich jak komputery, laptopy czy telewizory i zastępują je motywami związanymi z przyrodą i ziemią.

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 2019-03-04

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów