Strona główna » Wiadomości » Prawo i podatki » Stawka podatku VAT pozostaje bez zmian

Stawka podatku VAT pozostaje bez zmian23% i 8% - dotychczasowa wysokość podatku od towarów i usług, która miała być wyłącznie tymczasowym rozwiązaniem, pozostanie bez zmian. Prezydent Andrzej Duda mimo protestów podatników podpisał kontrowersyjną ustawę.

Artykuł opracowany przez:

Wyższa stawka VAT miała obowiązywać wyłącznie chwilowo, do końca 2018 roku. Taką wersję prezentował Polakom poprzedni, jak i obecny rząd. Rzeczywistość zweryfikowała jednak wszelkie zapewnienia i tymczasowe stawki. pozostaną bez zmian. W listopadzie nad przedłużeniem 23 i 8% stawki zagłosowali posłowie i senatorowie, a 20 grudnia podpis pod ustawą złożył prezydent RP. 

Przypomnijmy, że stawkę podatku od towarów i usług podniosła koalicja rządząca Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był rok 2011, a VAT miał wzrosność tylko chwilowo i dostarczyć od bużetu państwa sporo środków. Zapowiadano, że podatek zmaleje już w 2013 roku, ale tak się nie stało, a temat przemilczano. Trzy lata temu obietnicę obniżenia podatku złożyła podczas konwencji wyborczej premier Beata Szydło. Prawo i Sprawiedliwość słowa jednak nie dotrzymało. 

 

Opublikowano: 2018-12-20

Artykuł opracowany we współpracy z:

  • PLUSY dla BIZNESU

    Portal Gospodarczy, Branżowy Katalog Firm, Platforma Informacyjna Subregionu Zachodniego

Powrót do listy »

Więcej artykułów