Strona główna » Wiadomości » Siłownie i fitness cluby » Spalanie kalorii w rytm świetnej muzyki, czyli zumba w Be Fit

Spalanie kalorii w rytm świetnej muzyki, czyli zumba w Be FitZumbę może uprawiać każdy, bo istnieje w różnych formach, które są dostosowane do wieku, sprawności fizycznej i kondycji.

Artykuł opracowany przez:

Joanna Dudkiewicz jest licencjonowanym instruktorem Zumba Fitness, Zumba Kids, Zumba Gold i Stron by Zumba. Właścicielka Be Fit od lat związana z tańcem i zdrowym trybem życia, do którego zachęca wszystkich, zaczynając od najmłodszych , prowadząc z nimi Zumba Kids, poprzez osoby w wieku średnim dla których prowadzi Zumba Fitness , kończąc na osobach starszych w wieku 50+, oferując im Zumbę Gold. 


Joanna Dudkiewicz jest również licencjonowanym instruktorem Strong by Zumba , czyli programu treningu siłowego , którym zaraża wszystkie te osoby, które potrzebują mocnych ćwiczeń i wysiłku fizycznego dla utrzymania odpowiedniej kondycji siłowej i fizycznej. 

Zumba to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy tęsknią za wysiłkiem fizycznym, ale kojarzy im się on z nudnymi i monotonnymi ćwiczeniami wykonywanymi na siłowni lub w zaciszu domu. Ten rodzaj fitnessu w niczym nie przypomina zwykłego aerobiku! Jedynie w skuteczności – regularne uprawianie zumby wzmacnia ciało, pięknie je modelując i wyzwalając wielkie pokłady endorfin. Czego chcieć więcej? Zumba to zajęcia fitness dobre dla każdego. Taniec, luz i spalanie kalorii, że aż dymi! Porywająca, latynoska muzyka sprawia, że nikt nie czuje, że zumba wyciska z niego ostatnie poty. Bawiąc się jak dziecko gubisz nadwagę i modelujesz sylwetkę. Zajęcia zumby są dynamiczne, prowadzone w formie zabawy i przy energetyzującej muzyce. Mają wiele zalet, dzięki którym są bardzo popularne na całym świecie.

Zajęcia wszechstronnie modelują ciało. Podczas tańca pracują niemal wszystkie mięśnie. Smuklejesz więc i wzmacniasz aparat mięśniowy wyjątkowo harmonijnie. Modelowanie intensyfikuje użycie ciężarków podczas zajęć oraz ćwiczenia w basenie, gdzie trzeba pokonywać opór wody.

Warto dodać, że instruktorka Joanna Dudkiewicz zwyciężyła w plebiscycie Dziennika Zachodniego w kategorii "działalność społeczna i charytatywna", zyskując tytuł "Osobowości Roku 2018" w powiecie raciborskim.    

Opublikowano: 2019-04-02

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów