O projekcie

PLUSY dla BIZNESU - projekt mający na celu promocję firm oraz wspieranie przedsiębiorczości w regionie.


W wyświechtane nieco pojęcie relacji biznesowych wrzuca się dziś niemal wszystko co dotyczy otoczenia firmy. Czy słusznie? Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niemal wszystko co robimy prowadząc działalność gospodarczą oparte jest na relacjach biznesowych. Kontakt z przedsiębiorcą, który jest dostawcą, podwykonawcą, oferentem dodatkowej usługi powiązanej a często i odbiorcą naszych usług, realizujemy codziennie prowadząc firmę.

Firma, którą prowadzę od 1995 roku opiera się na relacjach biznesowych z kilkoma tysiącami lokalnych przedsiębiorców. Z wieloma z Państwa osobiście miałem przyjemność się poznać i proponować rozwiązania (informatyczne, fiskalne lub promocyjne) wspierające Państwa biznes. Inni byli obsługiwani przez pracowników mojej firmy. Mam pełną świadomość tego, że aby nasza współpraca się rozwijała potrzebna jest dobra, korzystna dla obydwu stron relacja biznesowa. Od wielu lat oferuję różne formy wsparcia dla naszych Klientów - utwierdzony w przekonaniu, że w każdym biznesie trzeba dawać; dobre rozwiązania, dobrą jakość, oraz coś jeszcze…

Kilka lat temu, w wydawanym przez moje wydawnictwo R-Media (pion wydawniczy firmy wcześniej znany jako Raciborskie Media) dwutygodniku regionalnym Gazeta Informator wyodrębniony został dział o nazwie PLUSYdlaBIZNESU. W nim publikujemy informacje gospodarcze oraz prezentacje i reklamę lokalnych przedsiębiorców - naszych klientów. Dziś, w myśl zasady aby dawać więcej, oddajemy w Państwa ręce rozwiązanie internetowe o tej samej nazwie, które ma wzmocnić wytyczone wcześniej zadania: promocję firm przedsiębiorców oraz wspieranie przedsiębiorczości w regionie.

Platforma informacyjna PLUSYdlaBIZNESU działająca w oparciu o domenę plusydlabiznesu.pl to narzędzie, które łączy kilka funkcjonalności:
- informacyjną;
- komunikacyjną;
- promocyjną.

Zachęcam Państwa do zapoznania się założeniami systemu, które są opublikowane w serwisie. Obok części informacyjnej w systemie oferujemy nowoczesny Branżowy Katalog Firm, do którego bezpłatna rejestracja i wpis jest gwarantowana wszystkim lokalnym przedsiębiorcom, którzy gotowi są współdziałać. Projekt ma na celu integrowanie środowiska przedsiębiorców w regionie, wsparcie młodych i małych przedsiębiorców oraz wsparcie wszelkich inicjatyw ludzi przedsiębiorczych. Zakładam, że projekt będzie systematycznie rozwijany. Dziś uruchamiamy wersję, która zapewnia:
- bezpłatną rejestrację;
- bezpłatny wpis firmy w wybranej branży;
- bezpłatny dostęp do newslettera gospodarczego;
- reklamę firm na łamach portali raciborz.com.pl, GazetaInformator.pl a także na Facebook.com/plusydlabiznesu;

- wiele innych funkcjonalności, o których Użytkownik dowie się po rejestracji.

Docelowo platforma PLUSYdlaBIZNESU będzie rozwijać następujące funkcjonalności oraz wspierać zadania:
- prezentacja lokalnych firm

- promocja i lobbowanie tematyki gospodarczej wspierającej rozwój lokalnej przedsiębiorczości
- proces edukacji przyszłych kadr
- działania w celu wsparcia ochrony ryku pracy

- tworzenie dobrego wizerunku regionu jako przyjaznego miejsca do życia i rozwoju osobistego mieszkańców
- budowanie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Platforma PLUSYdlaBIZNESU utrzymywana i rozwijana jest dzięki środkom pochodzącym z lokalnego biznesu. Użytkownik zarejestrowany, który opłaca jakąkolwiek usługę oferowaną przez platformę przyczynia się do rozwoju systemu oraz wspiera podjętą inicjatywę.


Zachęcam do kontaktu wszystkich, którzy zechcą w jakikolwiek sposób włączyć się do projektu lub wypowiedzieć w jego temacie.


Ireneusz Burek
właściciel SOFT-IB 

Główne założenia projektu PLUSYdlaBIZNESU
a także korzyści jakie daje rejestracja w Branżowym Katalogu Firm.

 

Opis projektu w kilku zdaniach:

Platforma Informacyjna PLUSYdlaBIZNESU powstała w celu wspierania lokalnych przedsiębiorców oraz działań wspierających rozwój biznesu w regionie. Jest narzędziem zapewniającym przepływ informacji pomiędzy użytkownikami oraz miejscem publikacji wiadomości gospodarczych a także prezentacji i promocji lokalnych firm.
Użytkownikiem systemu może zostać każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą na lokalnym rynku (szczegóły znajdują się w Regulaminie).

Główne cechy Branżowego Katalogu Firm:

- atrakcyjna prezentacja wpisu rozszerzonego (logotyp, zdjęcia, mapa lokalizacji)
- system ogłoszeń firm do samodzielnego zarządzania
- branżowe artykuły wizerunkowe powiązane z firmami
- nowoczesna wyszukiwarka
- wyszukiwanie po branży, słowach kluczowych, adresie, nazwie firmy

Korzyści z rejestracji w systemie:
- bezpłatna rejestracja oraz wpis do Branżowego Katalogu Firm
- newsletter z wyselekcjonowanymi treściami gospodarczymi
- promocja firmy w internecie oraz wśród innych Użytkowników
- dostęp do wielu opcji dla statusu Partner Biznesowy
- zarządzanie własnym wpisem oraz publikowanie własnych ogłoszeń powiązanych z firmą użytkownika


Prosta rejestracja w trzech krokach:
- rejestracja http://plusydlabiznesu.pl/index.php?akcja=dodaj_firme
- weryfikacja użytkownika (zgodnie z Regulaminem dla bezpieczeństwa ochrony lokalnego rynku)
- utwórz i zarządzaj wpisem swojej firmy w wybranej branży  

O szczegóły zapytaj administratora lub doradców [email protected]
tel. 533 399 344, 502 21 31 22


Administratorem systemu jest firma SOFT-IB Ireneusz Burek (NIP 639-100-40-27), z siedzibą główną w Raciborzu ul. Klasztorna 12, która działa w oparciu o wdrożoną Polityką Ochrony Danych Osobowych, zgodnie z przepisami GIODO.