Strona główna » Wiadomości » Ogrzewanie » EkoEnergia - ciepło przyjazne środowisku

EkoEnergia - ciepło przyjazne środowiskuWychodząc naprzeciw problemom związanym z ochroną środowiska i smogiem, powstała technologia ogrzewania podczerwienią. Inwestycja w ogrzewanie podczerwone, to również inwestycja w zdrowie swoje i bliskich.

Artykuł opracowany przez:

Na przykładzie naszego słońca można najlepiej wyjaśnić działanie promieniowania podczerwonego. Każdy z nas zna ciepło słońca. Jest ono niewidoczne i absorbowane bezpośrednio przez obiekty na które pada, a później znów oddawane do środowiska. Analogicznie więc, dzięki ogrzewaniu falami światła podczerwonego, mamy zerową emisję spalin do środowiska i obniżone koszta ogrzewania, zyskując jednocześnie walory zdrowotne. W sezonie grzewczym oszczędność wynosi do około 30%, a w sezonach przejściowych do około 60%!

Panelowe płyty grzewczej zmieniają pobraną energię elektryczną na energię cieplną praktycznie w 100%. Ciepło przekazywane przez podczerwień akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach, co potęguje równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Eliminujemy tym samym problem wilgoci ścian, ponieważ pozostają one suche na całej powierzchni.

 

Warto również wspomnieć o działaniu pro zdrowotnym promieni podczerwonych. Nie mają one nic wspólnego z szkodliwymi promieniami UV, promieniowaniem rentgenowskim i falami radarowymi. Dowodem tego jest fakt, że są używane w nowoczesnych inkubatorach niemowlęcych. Ciepło to dostarcza nam energii, dobrego samopoczucia i jest naturalnym lekarstwem. Trafiając na naszą skórę, stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu przyśpiesza się proces gojenia i i polepsza przemiana materii. Osoby z astmą i alergicy zyskują powietrze wolne od kurzu.

O ofertę nowoczesnego ogrzewania nie tylko domu, ale i scen, hal namiotowych, biur, zapytaj w nowo otwartym punkcie Eko Energia w Wodzisławiu Ślaskim, na ulicy Rynek 18. www.twojaekoenergia.com

Opublikowano: 2018-06-12

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów