Strona główna » Wiadomości » Szkoły językowe, muzyczne, sportowe i inne » Bądź aktywny po pięćdziesiątce!

Bądź aktywny po pięćdziesiątce!Czy po zakończeniu kariery zawodowej życie musi się sprowadzać jedynie do przesiadywania przed telewizorem, spacerów z psem, ewentualnie opieki nad wnukami? Zdecydowanie nie!

Artykuł opracowany przez:

    Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia i stałej poprawie jego jakości, okres po zakończeniu kariery zawodowej może być czasem aktywnej realizacji własnych pasji i marzeń. Czasem czerpania radości z życia i podejmowanych działalności. Dużą rolę w tym zakresie odgrywają Uniwersytety i Akademie Trzeciego Wieku, które stanowią doskonałą formę dla realizacji aktywności osób 50+. Oferty tego typu placówek ukierunkowane są na rozwój osobowościowy i samorealizację. Nie inaczej jest w przypadku Akademii III Wieku – nowej oferty edukacyjnej Szkół TEB Edukacja.
    Jeśli poszukujesz możliwości poszerzenia i rozwinięcia swoich umiejętności komputerowych, chcesz bez oporów korzystać z internetu, Word’a, Facebooka i smartfona, przyjdź do TEB Edukacja i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych wykładowców. Podczas zajęć na kierunku Informatyka nasi eksperci w przystępny sposób zaprezentują niezbędną wiedzę począwszy od technicznej obsługi komputera, poprzez edycję dokumentów w programach takich jak: Word, Excel i PowerPoint, po posługiwanie się pocztą elektroniczną i swobodne poruszanie się po stronach internetowych i mediach społecznościowych.
    Ciekawą propozycją dla osób dbających o zdrowie i urodę jest kierunek Kosmetyka. Podczas zajęć uczestnicy uczą się wykonywać różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne i upiększające twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała.  Zajęcia praktyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską i odbywają się z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków. Naszymi partnerami w tym zakresie są firmy: Farmona i Bielenda.
    Jeśli chcesz się dowiedzieć jak tworzyć oryginalne kompozycje z roślin ciętych i doniczkowych oraz jak kreatywnie aranżować wnętrza, tarasy i balkony przy pomocy kwiatów – idealnym kierunkiem dla Ciebie będzie Florysta. Tematyka zajęć obejmuje takie zagadnienia jak np.: materiałoznawstwo roślinne, kompozycje florystyczne, czy środki twórczego wyrazu.
    Opiekun medyczny to z kolei interesująca oferta dla wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych osób chorych i niesamodzielnych. Zarys anatomii, fizjologii i patologii z elementami pierwszej pomocy, zarys psychologii i socjologii oraz praktyczne zajęcia z wykonywania zabiegów higienicznych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych – to tylko wybrane przedmioty na tym kierunku. W programie nauczania znajduje się również język migowy.
    Wszystkie zajęcia w Akademii III Wieku TEB Edukacja prowadzone są w miłej i przyjaznej atmosferze. Przez cały cykl kształcenia słuchacze biorą udział w zajęciach z języka obcego. Mają również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji, dodatkowych szkoleń, kursów i wycieczek. Spotkania odbywają się w koedukacyjnych, jednorodnych wiekowo grupach, a wykłady prowadzone z wykorzystaniem ciekawych metod aktywizacyjnych, takich jak: dyskusje moderowane, symulacje i gry zespołowe. Zajęcia odbywają się w trybie dziennym lub wieczorowym.
    Dołącz do nas! Poznaj przyjazne i otwarte osoby w Twoim wieku.

Opublikowano: 2016-02-10

Artykuł opracowany we współpracy z:

  • TEB EDUKACJA SP Z O. O.

    firma prowadzi oddziały w 45 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, medycznych, w technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych, liceach ogólnokształcących dla młodzieży, gimnazjach językowych, a także w formie kurs

Powrót do listy »

Więcej artykułów

Artykuł opracowany we współpracy z:

  • TEB EDUKACJA SP Z O. O.

    firma prowadzi oddziały w 45 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, medycznych, w technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych, liceach ogólnokształcących dla młodzieży, gimnazjach językowych, a także w formie kurs

Firma działa w branżach:

Inne artykuły firmy