Piwowar piwo warzy, barman je tworzy

Szkolenie prowadził Marcin Ostrowski, pierwszy w Polsce Beer Tapster (odpowiedzialny za utrzymanie najlepszego smaku piwa w lokalach) oraz ambasador marki Pilsner Urquell. Dzięki takim szkoleniom restauracja Opavska jako jedyna w okolicy może pochwalić się certyfikatem potwierdzającym umiejętność serwowania piw Pilsner Urquell i Kozel na czeski sposób.

Dobrze nalane piwo smakuje lepiej

Dla niektórych picie piwa to nie tylko gaszenie pragnienia i walory smakowe, ale także pasja. Dlatego dąży się stale do podnoszenia jakości piwa, a także jego najlepszego nalania. Spotkaniem pasjonatów oraz tych, którzy dążą do perfekcji w podaniu piwa, jest właśnie organizowana raz w roku akademia barmańska, zapraszająca restauracje z marką piwa Pilsner. Raciborska Opavska od lat bierze udział w takich warsztatach, współpracując z ambasadorami marki Pilsner Urquell oraz Kozel, prezentującymi najlepsze techniki nalewania piwa i serwowania go gościom. Duże znaczenie w tej „sztuce” ma także szkło, w którym jest podane, a nawet temperatura kufla. Przekłada się to na wydobycie najlepszego smaku oraz zapewnienie piwoszom wysokich doznań.

Połączenie smaków


W Opavskiej skosztować można różnych rodzajów piw. Jednym z mało spotykanych jest piwo „rzezane”, czyli efekt łączenia w jednym kuflu piwa jasnego z ciemnym z zachowaniem wyraźnej granicy pomiędzy tymi smakami. Jest to wyjątkowa sztuka i rzadko spotykany smak.

Czeska kuchnia


Do czeskich, ale oczywiście i polskich piw, restauracja Opavska oferuje bogate menu oparte na kuchni czeskiej i naszej śląskiej. Można tu zjeść czeskie knedliki, gulasze, placki ziemniaczane z kminkiem czy bardzo lubiany smażony ser.
Zatem restauracja Opavska na drodze do Opavy to ważny punkt dla chcących dobrze zjeść i napić się dobrego piwa.